To już oficjalnie. Oscar de la Renta nie będzie używał futer ani ich sprzedawał. W poniedziałek ogłoszono, że historyczny dom mody będzie wolny od futer najpóźniej do końca października, zgodnie z oświadczeniem koalicji na rzecz zniesienia handlu futrami (CAFT).

Wielka Brytania stanie się pierwszym krajem z zakazem sprzedaży futer? Stella McCartney, Vivienne Westwood i inni projektanci apelują do premiera >>>

Oscar de la Renta rezygnuje z naturalnych futer. Dom mody już za 3 miesiące będzie fur free

Oscar de la Renta już niebawem dołączy do grona marek, które zobowiązały się do rezygnacji z naturalnych futer. Przypomnijmy, że w kwietniu domy mody Alexander McQueen i Balenciaga także postanowiły zrezygnować z używania futer naturalnych w swoich kolekcjach. Niespełna dwa miesiące później domy towarowe Neiman Marcus oraz Bergdorf Goodman ogłosiły, że nie będą dłużej oferowały produktów z użyciem naturalnych futer w swoim asortymencie.

Domy mody Alexander McQueen i Balenciaga rezygnują z futer naturalnych >>>

„Oscar de la Renta nie używa futer w swoich kolekcjach ani nie sprzedaje ich w salonach i nie będzie tego robić również w przyszłości”. - czytamy w oświadczeniu, wydanym przez dom mody.

"Po zakończeniu wyprzedaży elementów wykorzystujących naturalne futra, nie powstaną już żadne nowe produkty z ich wykorzystaniem oraz logo Oscar de la Renta".

Zamyka się największy na świecie dom aukcyjny z futrami naturalnymi. Kopenhagen Fur ma zniknąć do 2023 roku >>>