Twierdził, że nie potrafi projektować mody casualowej. Oscar de la Renta, ulubieniec eleganckich Amerykanek zmarł 20 października w wieku 82 lat. 

Oscar de la Renta urodził się w 1932 roku w Santo Domingo, jednak w wieku 18 lat opuścił Dominikanę, by kształcić się z malarstwa w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych Św. Ferdynanda w Madrycie. Szybko został zauważony przez hiszpańską branżę mody - dostał się na staż u samego Cristobala Balenciagi, którego uważał za mentora. Potem projektant nawiązał współpracę z Lanvin.

Znaczące sukcesy zaczął odnosić w latach 60. Jego projekty chętnie nosiła pierwsza dama USA, Jacqueline Kennedy. W 1965 roku powstała autorska marka o nazwie Oscar de la Renta. Do grona jego klientek zaliczają się takie sławy jak: Oprah Winfrey, Jennifer Garner Sarah Jessica Parker, Taylor Swift, Jennifer Garner, Amy Adams, Penelope Cruz, Nancy Reagan, Betty Ford, Hillary Clinton, Laura Bush oraz Michelle Obama. De la Renta jest również autorem sukni ślubnej Amal Alamuddin (zobacz tutaj). Od 1993 do 2002 roku projektował linie haute couture dla Balmain.

W 2006 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Oscar de la Renta rzadko komentował swój stan zdrowia. Podczas gali CFDA w 2007 roku przyznał jedynie, że pokonał chorobę. Przyczyna śmierci dizajnera nie została podana do publicznej wiadomości. Na dodatek, zaledwie tydzień temu podano informację, że nowym dyrektorem kreatywnym domu mody został Peter Copping.