Orsay powstało w Niemczech w 1975 roku. Marka oferował swoim klientkom przede wszystkim casualowe ubrania na co dzień w przystępnych cenach. Do niedawna sieciówka prężenie rozwijała się na polskim rynku - w sumie otworzyła aż 160 lokali (dla porównania, w Niemczech ma 197 sklepów). Od kilku lat działa także sklep internetowy Orsay, w którym można robić zakupy online. 

Orsay wycofuje się z Polski. Jakie są przyczyny?

Już w 2021 roku właściciel firmy podjął decyzję o zamknięciu 30 sklepów w Polsce. Z informacji podanych przez przedstawicieli Orsay wynika, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy mają znikać kolejne lokalizacje. Proces wycofywania się z naszego rynku może trwać do wakacji. Większość pracowników firmy otrzymała już wypowiedzenia.

Co jest powodem zakończenia działalności przez Orsay w Polsce? Niemiecka marka ma duże problemy finansowe i grozi jej niewypłacalność. Także na rodzimym rynku planuje zamknięcia swoich butików - jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, wkrótce z Niemiec ma zniknąć połowa salonów stacjonarnych Orsay. 

Orsay - definitywny koniec czy przejściowe problemy?

Czy fanki Orsay powinny definitywnie pożegnać się ze swoją ulubioną marką? Niekoniecznie. Jest szansa na uratowanie brandu, ale pod warunkiem, że znajdzie się inwestor. Podobno właściciel Orsay intensywnie go szuka, co pozwoliłoby odsunąć widmo całkowitego upadku marki. Póki co działa także sklep internetowy, w którym wciąż można dokonywać zakupów - jak na razie nie znaleźliśmy informacji wskazujących na to, że online'owy butik ma zostać zamknięty.