Orange Warsaw Festival 2023: pierwsze ogłoszenie artystów

Wszyscy niecierpliwie wyczekujemy sezonu festiwalowego, słońca, drinków w outdorze i ulubionej muzyki granej na żywo. Czekanie ułatwią nam z pewnością pierwsze informacje, które zdradzają kogo usłyszymy na warszawskiej scenie festiwalowej. Już kilka tygodni temu na oficjalnym profilu Instagramowym OWF, mogliśmy dowiedzieć się o pierwszym headlinerze wydarzenia, a teraz do listy dołączyli kolejni artyści. Dowiedz się kto wystąpi na Orange Warsaw Festival! 

Orange Warsaw Festival 2023: headlinerzy festiwalu

Planowo to brytyjski muzyk i kompozytor, który zasłynął romantycznymi balladami już w 2015 roku, tym samym zyskując sobie status gwiazdy miał być headlinerem festiwalu. Zdobywca 4 nagród Grammy, Oscara, Złotego Globu, 3 BRIT Awards oraz 6 MOBO Awards i twórca absolutnego hitu ostatnich miesięcy, „Unholy" wydał oświadczenie, w którym odwołuje swój przyjazd! Sam Smith, bo o nim mowa był pierwszym artystą, który potwierdził swoją obecność na Orange Warsaw Festival już w listopadzie, jednak podczas trasy w Wielkiej Brytanii zachorował. 

"Na dzisiejszej próbie dźwięku czułem się dobrze i byłem tak podekscytowany, że mogę dziś dać Manchesterowi niesamowity koncert, ze specjalną niespodzianką na koniec. (...) Zszedłem ze sceny i próbowałem wszystkiego, by przywrócić głos, ale to nie pomogło. Jestem szczerze załamany, że nie mogłem dokończyć dzisiejszego programu dla Was wszystkich. Kocham Was wszystkich. Przepraszam, przepraszam, przepraszam" - napisał Sam Smith.

Natychmiast zaczęto szukać zastępstwa i jak się okazuje nie trwało to długo. Już następnego dnia organizatorzy festiwalu ogłosili, że na scenie zamiast Sama Smitha, zobaczymy zespół Thirty Seconds to Mars. 

Czeka nas na Orange Warsaw Festival koncert naprawdę specjalny – wielki powrót na trasę, nowy początek i jeden z nielicznych tegorocznych występów Jareda i Shannona Leto na świecie – zapewniają organizatorzy.

Dla osób, które dotychczas zakupiły bilet jednodniowy na 2 czerwca będzie dostępna możliwość przeniesienia go na 3 czerwca lub jego zwrotu.

Drugim potwierdzonym przez Orange Warsaw Festival jest popowo-rockowy brytyjski zespół The 1975. Ich twórczość to mikstura popu, anarchistycznego punku, garażowego rocka, elektro-funku, a nawet country. "Jeden z najciekawszych brytyjskich zespołów ostatniej dekady, którego wydany miesiąc temu, kolejny świetny album "Being Funny in a Foreign Launguage" trafił na szczyt notowań w UK - podobnie jak ich wszystkie dotychczasowe płyty." - napisali na Instagramie organizatorzy, 

Do artystów, których zobaczymy w czerwcu dołącza również jedna z najważniejszych i najbardziej popularnych brytyjskich wokalistek ostatniej dekady Ellie Goulding! Już w marcu ukaże się jej piąty album „Higher Than Heaven”. W przeszłości współpracowała między innymi z Skrillexem, Calvinem Harrisem, Major Lazer czy Silk City. Zasłynęła z utworów „Starry Eyed”, „Lights”, „Burn”, „I Need Your Love”, „Love Me Like You Do”. 

Orange Warsaw Festival 2023: pozostali artyści

Ostatnią gwiazdą, którą z pewnością zobaczymy podczas festiwalu jest australijski muzyk The Kid LAROI. Może pochwalić się współpracą z Miley Cyrus i Justinem Bieberem. "Nagrany z kanadyjskim artystą kawałek „Stay” był  jednym największych światowych przebojów ostatnich lat, zbierając ponad 2 miliardy streamów w samym Spotify. W wieku zaledwie 19 lat Howard jest dziś w pierwszej setce największych globalnych nazwisk w muzyce." - możemy przeczytać na stronie Orange Warsaw Festival. Będzie to jego pierwszy koncert w Polsce!