Serial "Opowieść podręcznej" stał się międzynarodowym hitem, który rozgrzał publiczność prawie pod każdą szerokością geograficzną. Także i u nas. W Polsce prawa do emisji najnowszych odcinków miał Showmax, ale platforma wycofała się z naszego kraju. Fani produkcji i książki Atwood zaczęli zadawać sobie pytanie: Czy będziemy mieli szansę obejrzeć 3. sezon serialu "Opowieść podręcznej"? Znamy w końcu odpowiedź na to pytanie. Prawa do emisji przejęła inna platforma, a mianowicie HBO! Najnowsza seria będzie liczyć sobie aż 13 odcinków

"Opowieść podręcznej": o czym jest serial?

Serial produkcji Hulu oparty jest na głośnej powieści Margaret Atwood o tym samym tytule. To jedna z najgłośniejszych książek wydana w połowie lat 80. "Opowieść podręcznej" opowiada alternatywną historię USA. Po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead - totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Jednak Gilead zmaga się z malejąca płodnością kobiet. Aby odnowić populację, pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach, nieliczne płodne kobiety (nazywane "podręcznymi") są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy panującej. 

Główną bohaterką jest Podręczna o imieniu Freda. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Kobieta pamięta jeszcze, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Czy stary świat kiedyś powróci?

"Opowieść podręcznej": obsada

W ostatnich dwóch sezonach serialu "Opowieść podręcznej" mogliśmy zobaczyć takie gwiazdy jak Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Max Minghella, czy Alexis Bledel. W 3. serii pojawi się również Bradley Whitford - jego postać trafiła do głównej obsady. 

Premiera 3. sezonu serialu "Opowieść podręcznej" zaplanowana jest na 5 czerwca. W Polsce pierwszy odcinek będzie można obejrzeć dzień później, czyli 6 czerwca.