Open'er Park przeniesiony na 2022 rok

Po raz kolejny organizatorzy Open'er Festiwal postanowili przenieść wydarzenie na kolejny rok, argumentując, że chcą, powrót na festiwal był doświadczeniem pełnym i mógł odbyć się w skali i formie, na którą wszyscy czekają. 

Jesteśmy zmuszeni przenieść festiwal na 2022 rok - Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie. 

Open’er Festival odbędzie się zatem w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2022 roku, a wszystkie zakupione bilety zachowują ważność na następny ro. Większa część obecnego line-upu została również przeniesiona na przyszły rok, a swój udział potwierdzili Twenty One PilotsMichael KiwanukaDestroyerBadbadnotgood oraz Seasick Steve.

 

Open'er Park powered by Orange 

Organizatorzy nie pozostawili jednak swoich fanów bez alternatywy. Na miejsce festiwalu powstała nowa inicjatywa Open'er Park powered by Orange, która odbędzie się między 15 a 22 sierpnia w Gdyni. Jest to specjalny i niepowtarzalny projekt, będący odpowiedzią na rzeczywistość i uwarunkowania tegorocznego lata. Open'er Park to muzyka, kino, teatr, sztuki wizualne, specjalnie przygotowana strefa parkowa, plaża i wiele innych aktywności tworzące niepowtarzalne miejsce kultury, relaksu, emocji i wrażeń. To połączenie sprawi, że na kilka tygodni Park Kolibki zmieni się w magiczną przestrzeń wypełnioną sztuką i muzyką. 

Open'er Park? Pierwsze ogłoszenie artystów

W połowie maja organizatorzy poinformowali, że na plenerowej scenie, w weekend otwarcia (15-18 lipca) wystąpią Brodka, The Dumplings i Quebonafide.
Brodka, która niedawno zaprezentowała nowy album "Brut", który jest mieszanką punkowej energii i surowej wizji abstrakcyjnego świata, wystąpi z zupełnie nowym, świeżym materiałem. Co artystka mówi o swoim letnim występie?

Podczas koncertu na Open’er Park możecie się spodziewać kompletnego, przemyślanego widowiska, którego przedsmak dają teledyski do ‘Game Change’ i ‘Hey Man'

Usłyszymy również zespół The Dumplings. Justyna i Kuba specjalnie na tę okazję, wspólnie powrócą na scenę! Jak zapowiedzieli swój występ?

Niezmiernie nam miło, że możemy w tym roku pojawić się na niezwykłym dla nas, ale mamy nadzieję, że i dla Was, wydarzeniu. Open’er od lat kojarzy się z miejscem wolnym od codzienności i wszelkich trosk. Z miejscem pełnym dobrej muzyki, energii, ale przede wszystkim WAS, wspaniałych ludzi, bez których byśmy nie istnieli. Postanowiliśmy, że mimo naszej przerwy w koncertowaniu, zagramy w tym roku jeden, wyjątkowy koncert, na którym przypomnimy Wam, jeszcze przed wydaniem kolejnej płyty, jak to wszytko się u nas zaczęło.

Na zakończenie weekendu otwarcia Open'er Park odbędą się koncerty Quebonafide. Tak, będą aż dwa występy rapera, którego na scenie zobaczymy 17 i 18 lipca. 

Pod koniec maja organizatorzy ogłosili kojanych 7 artystów, pośród których byli: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Schafter, OIO, Artur Rojek, Ørganek i Molesta Ewenement. Dawid Podsiadło wystąpi aż podczas trzech koncertów: 24, 25 i 26 lipca. Daria Zawiałow natomiast wystąpi ze swoim świeżym materiałem, czyli albumem "Wojny i noce".

Open'er Park: znamy kolejnych 11 artystów, którzy dołączyli do wydarzenia

Dziś do tego zacnego grona dołączyły takie gwiazdy, jak: Kwiat Jabłoni - duet zagra w Gdyni 5 sierpnia, dzień później, 6 sierpnia, usłyszymy Marię Peszek, a w sobotę, 7 sierpnia, na scenie zagrają Sokół, Rasmentalism i Rosalie. 8 sierpnia będziemy bawić się na koncercie Pezeta, a 12 sierpnia usłyszymy Tymka. 13 sierpnia będzie należeć do duetu RYSY, A_gima oraz zespołu Kamp! W tym gronie nie mogło zabraknąć również Zalewskiego, którego usłyszymy dwa dni później, czyli 15 sierpnia.

Wszystkie koncerty podczas Open'er Park będą odbywały się w ograniczonej liczbie publiczności, aby zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo, ale również kameralny klimat.

Open'er Park: Amelie Lens dołącza do line-upu 

Organizatorzy ogłosili właśnie, że do line-upu wydarzenia dołącza Ameli Lens. Jedna z najbardziej znanych przedstawicielek współczesnej sceny elektyronicznej już 21 sierpnia zagra w gdyńskim parku Kolibki. Pochodząca z Antwerpii DJ-ka swoje pierwsze wielkie festiwalowe występy zaliczyła już w wieku 15 lat. Od początku zakochana w techno, spędziła nastoletnie lata praktycznie w podróży pomiędzy belgijskimi klubami. Dziś jest na szczycie w swojej kategorii. Sety Amelie dla Cercle mają łącznie blisko 20 milionów odsłon, co czyni je jednymi z najpopularniejszych w kultowym cyklu. Jest również założycielką labelu LENSKE, którego wydawnictwa cementują renomę Amelie, zarówno jako kuratorki i kreatorki trendów, jak i mistrzyni za deckami. Dziś gra w najlepszych klubach techno na całym świecie, a przez ostatnie kilka lat osiągnęła status, który dla wielu jest niedostępny przez całą karierę.
 
Wraz z nią do line-upu imprezy dołącza DEAS, polski reprezentant berlińskiego labelu Second State, który zagra w Gdyni tego samego dnia co Amelie. Działający w Krakowie DJ i producent oraz polski reprezentant berlińskiego labelu Second State, w którego muzyce czuć entuzjazm i ogromną fantazję łączoną z wieloma odcieniami techno. Jak sam uważa, muzyka "nigdy nie powinna być przedmiotem stereotypów". Ta myśl znajduje pełne, bezgraniczne odzwierciedlenie w jego twórczości, w której surowe techno miesza się perfekcyjnie z ciepłymi, głębokimi melodiami. Od dekady doprowadza swoje umiejętności producenckie do poziomu mistrzowskiego.

Wszystkie bilety na Open'er Park powered by Orange będą dostępne na stronie: opener.pl.