Karnety kupowane są na wiele tygodni i miesięcy przed, to samo z rezerwacją noclegów - jeśli choć raz byłeś na Open'er Festival to wiesz, że wyjazd do Gdyni trzeba zorganizować o wiele wcześniej. Wiele osób niecierpliwie czeka na początek lipca, żeby w końcu zobaczyć swoich ulubionych artystów na polskiej scenie. Niestety, organizatorzy Open'er Festival 2020 ujawnili, że tegoroczne wydarzenie nie odbędzie się. 

Open'er 2020 nie odbędzie się? Co dalej z festiwalem?

Tegoroczny Open'er Festival, tak jak poprzednie edycje, zapowiadał się świetnie. Potwierdzono już udział takich muzyków jak The Killers, Thom Yorke, Taylor Swift, Kendrick Lamar, The Cure, The Chemical Brother, FKA Twigs, Schafter, Michael Kiwanuka, Foals i Martin Garrix, Yungblud, Playboi Carti, Angel Olsen, a także Rüfüs Du Sol, Flohio, Inhaler, Sea Girls, Banks oraz Seasick Steve, Anderson .Paak, Jehnny Beth, Clairo i Charli XCX.

Powodem odwołania festiwalu jest pandemia koronawirusa. Z powodu zagrożenia i kolejnymi zachorowaniami wiele linii lotniczych skasowało większość połączeń lokalnych i międzynarodowych, zmniejszono również liczbę jeżdżących pociągów. Już nie mówiąc, że na wydarzeniu, na które przyjeżdża nawet 100 tysięcy festiwalowiczów może dojść do kolejnych zakażeń i to na olbrzymią skalę. Dlatego Alter Art postanowił, że Open'er Festival 2020 zostanie odwołany. Choć ze smutkiem przekazujemy tę informację, sam news nie jest dla nas zaskoczeniem - państwowa kwarantanna cały czas się przedłuża. I może potrwać jeszcze przez wiele tygodni. Organizatorzy powiadomili też, że w czerwcu nie odbędzie się tegoroczna edycja Orange Warsaw Festival

"Z wielką przykrością i smutkiem informujemy, że ze względu na trwający globalny kryzys pandemiczny, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, jak i wszystkich pracujących na festiwalu, a także w obliczu decyzji administracyjnych władz, tegoroczna edycja Open'er Festival Powered By Orange nie odbędzie się" - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Wiemy już, kiedy odbędzie się Open'er 2021. Festiwal zaplanowano na 30.6-3.7.2021! "To będzie pierwsze lato bez Open'era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie" - przyznał w oświadczeniu Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art. "Festiwale letnie to wszystko czego koronawirus nienawidzi. To emanacja życia.. To muzyka i sztuka przeżywania razem. To wolność i radość. To celebracja wspólnoty, jak i indywidualizmu. (...) Dobra wiadomość jest taka, że tegoroczny program w większości powróci w przyszłym roku, uzupełniony o sporo nowych talentów."

A co z karnetami? Wszystkie bilety kupione na ten rok zachowują ważność. Na Open'er 2021 nie przewidziano biletów Early Bird oraz Fantix, a sprzedaż karnetów na przyszły rok ruszy już 1 lipca. 

Open'er Festival 2020 miał odbyć się w dniach 1-4 lipca. 

Zobacz zdjęcia z Open'er Festival z poprzednich lat! >>