Każde kolejne ogłoszenie nowych wykonawców, którzy wystąpią na Open'erze jest jak święto. Nie możemy się go doczekać, a gdy słyszymy pierwsze nazwiska, czy nazwy grup euforii nie ma końca. Tak było i wczoraj! Bo w lipcu przyjedzie do nas Kendrick Lamar, Devendra Basnhart oraz Hey!

Kendrick Lamar na Festiwalu Open'er!

Według portalu Pitchfork, jego ostatnia płyta była najlepszym wydawnictwem ubiegłego roku. Wydane w październiku „Good Kid, M.A.A.D city” z miejsca zostało okrzyknięte arcydziełem rapu (!), zbierając wyłącznie pozytywne recenzje. W swoich bardzo dojrzałych i świetnie wyprodukowanych utworach Kendrick zawarł historię swojego dorastania na przedmieściach Los Angeles.

Dodatkowo Lamar jest podopiecznym Dr. Dre, a to zobowiązuje. W studiu pojawiło się dwunastu różnych producentów, m.in. Pharrell Williams, Hit-Boy, czy Just Blaze. Każdy z nich stworzył beat do innego utworu.Jesli chodzi o koncerty to raper nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony fanów. Jego zimowa trasa po Europie była całkowicie wyprzedana! Poza tym, całe lato spędzi wraz ze swoim zespołem na europejskich festiwalach, w tym na Open'erze.

Devendra Banhart 

Razem z Animal Collective wspólnie stworzyli płynny ruch muzyczny nazywany w zależności od okoliczności „New Weird America” lub po prostu „Americana”. Jego kwintesencją było "odwoływanie się do muzycznej spuścizny amerykańskiej sceny folkowej końca lat 60-tych, przefiltrowanej przez sporą dawkę psychodelii". 

Muzyka Banharta wyróżnia się nie tylko elementami latino, ale także charakterystycznym vibrato wokalisty. Całości dopełnia wizerunek hipisa i współpraca z innymi wykonawcami, m.in. CocoRosie (prywatnie Banhart był związany z jedną z sióstr Cassidy i pomógł nagrać im „Noah’s Ark”) czy Beckiem, z którym się zaprzyjaźnił. A już 11 marca do sprzedaży trafi siódma płyta artysty zatytułowana „Mala”. 

Hey

To jedna z tych grup, która tworzyła (i nadal tworzy) historię polskiej muzyki. Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu jest uważana za najlepszą autorkę tekstów ostatnich lat. Hey nie boi się eksperymentować: od grunge’u przez rock alternatywny aż po eksperymenty z elektroniką. Wszystkie 10 płyt studyjnych, które wydali uzyskały status platynowych. Będzie to pierwszy występ grupy na gdyńskim festiwalu.