"Diuna" - najbardziej wyczekiwany film roku

"Diuna" to  najnowszy amerykański film science-fiction w reżyserii Denisa Villenueve'a, co więcej, produkcja oparta jest na powieści o tym samym tytule autorstwa Franka Herberta, która została stworzona w 1965 roku. Fabułę stanowi walka dwóch rodów - Atrydów i Harkonnenów o władzę nad planetą Diuną. Akcja toczy się w dalekiej przyszłości w kosmosie. "Uniwersum Diuny", bo tak Herbert nazwał fikcyjną rzeczywistość, opiera się głównie na rozwoju umysłu. Na planecie, o którą toczy się wojna, znajdują się złoża substancji, pomagające w uniknięciu niebezpieczeństw. W obsadzie filmu znajdziemy między innymi Timothée Chalameta w roli Paula Atrydy, Rebbekę Ferguson jako Lady Jessikę oraz wiele innych wspaniałych gwiazd. Nie mogło zabraknąć również Zendayi w roli Chani - kochanki Paula Atrydy. 

Londyńska premiera filmu "Diuna". Zendaya w oszałamiającej kreacji

Zendaya w pełni odzwierciedliła gatunek filmu, czyli kosmiczne science-fiction. Na czerwonym dywanie pojawiła się w przepięknej asymetrycznej sukni projektu Ricka Owensa z kolekcji jesień-zima 2021/2022. Biała kolumnowa kreacja w połączeniu z upiętymi włosami oraz mocnym makijażem sprawiła, że aktorka wyglądała niczym kosmiczna księżniczka.

Zendaya i Timothee Chalamet na premierze filmu "Diuna"

Za to jej filmowy partner Timothée Chalamet zachwycił niecodziennym garniturem, ozdobionym srebrnymi zamkami od marki Alexander McQueen (kolekcja wiosna-lato 2022). Niezwykłe wrażenie zrobiła również Rebbeca Ferguson w zapierającej dech w piersiach czarnej, błyszczącej, rozkloszowanej sukni projektu Caroliny Herrery, która również oddawała "kosmiczny" charakter filmu.

Rebbeca Ferguson na premierze filmu "Diuna"