Okulary przeciwsłoneczne - trendy wiosna-lato 2014

Okulary przeciwsłoneczne w sezonie wiosna-lato zaskakują różnorodnością i finezyjnymi kształtami. Projektanci nie spoczeli na laurach i wysilili wyobraźnię. Oprócz bezpiecznych, klasycznych propozycji zaprezentowali gamę małych dzieł sztuki. Inspiracji szukali najwyraźniej daleko, bo na wybiegach znajdziemy kosmiczne formy i oryginalne wizje przyszłości. W kolorach króluje landrynkowe szaleństwo. Intensywna fuksja, soczysta limonka i pomarańcz – to kolory szkieł na nadchodzący sezon. Nie musisz już zakładać biżuterii, albo malować ust. Okulary w tak mocnych barwach z pewnością wystarczą za motyw przewodni każdej stylizacji. Jeśli chcesz iść o krok dalej, możesz zdecydować się na każde szkło w innym kolorze, tak jak u Claire Barrow. Wolisz klasykę? Zobacz, nietuzinkowe okulary przeciwsłoneczne Chanel. Karl Lagerfeld jak zwykle wyczarował cuda.

Trendy wiosna-lato 2014: futuryzm

Modne okulary przeciwsłoneczne, futuryzm, Jean-Charles de Castelbajac, fot. Imaxtree

Modne oprawki okularowe w tym sezonie przybrały najdziwniejsze kształty. Nie wiadomo, czy to jeszcze obiekty użytkowe, czy już bardziej rzeźbiarskie. Z pewnością wystarczyłoby je postawić na półce, jako kolejny bibelot. Ale po co! Lepiej niech cieszą oko na nosie! Projektanci wybiegli w przyszłość i stworzyli nowoczesne, „odjechane” kształty oprawek okularowych. Mamy niesprecyzowane figury geometryczne, „nakładki” na brwi i mocny kosmiczny błysk.

Trendy wiosna-lato 2014: różowe okulary

Modne okulary przeciwsłoneczne, różowe szkła, Saunders, fot. Imaxtree

Świat widziany przez różowe okulary jest podobno piękniejszy! Wiedzą o tym projektanci, którzy w tym sezonie lansują ten kolor szkieł (Matthew Williamson) i oprawek (Emporio Armani). Czy będą nowym antidotum na zły humor?

Trendy wiosna-lato 2014: lenonki

Modne okulary przeciwsłoneczne, lenonki, Damir Doma, fot. Imaxtree

Oprawki okularowe damskie nieco się również zaokrągliły. Ciężko się zdecydować, czy wybrać te w stylu Johna Lennona, z rockowym pazurem, czy może jednak oprawki „kujonki”. Zobacz jak lenonki świetnie prezentują się z kapeluszem, tak jak na pokazie Stelli Jean. Jeśli wybierzesz wersję ugrzecznioną i nieco szkolną, inspiracji dostarczyć Ci Daniela Gregis. Obie wersje okrągłych szkieł okularowych są trendy w sezonie wiosna-lato 2014. Im bliżej im do koła tym lepiej!

 

 Trendy wiosna-lato 2014: kocie oko

Modne okulary przeciwsłoneczne, koci oko, Moschino, fot. imaxtree

Oprawki do damskich okularów w tym sezonie jeśli nie szokują swoim nowatorskim kształtem, to z pewnością przypominają kocie oko. Tak jak u Moschino powinny być czarne i lekko wydłużone. Złote nity nadadzą dodatkowo szyku. Wybierając taki kształt szkieł na pewno będziesz wyglądała pociągająco i elegancko. Jeśli chcesz przyciągnąć wszystkie spojrzenia, rozejrzyj się za okularami w takim stylu!

 Modne okulary przeciwsłoneczne - trendy wiosna-lato 2014 - GALERIA >>

Tekst Agata Wojtczak