Nowe spojrzenie na retro

www.fielmann.pl / Fielmann_BD 481 SUN CL

W latach 60-tych liczyły się dwa modele okularów: te zupełnie okrągłe i te maksymalnie kocie. Model marki Fielmann, który widzicie powyżej, jest idealną hybrydą w nowoczesnym wydaniu. Charakterystyczne zaokrąglenia zaczerpnięte z oprawek noszonych m.in. przez Brigitte Bardot i delikatne "wyciągnięcie" wzorowane na "kotach", które uwielbiała Marilyn Monroe sprawiają, że nie rozstaniemy się z nim w tym sezonie. 

Fielmann

To marka optyczna, która od zawsze wyprzedzała swoje czasy, oferując szereg udogodnień, które z czasem stawały się standardami w branży, jednocześnie stawiając silny nacisk na modę i kreowanie trendów. Firmę założył w 1972 r. Günther Fielmann, otwierając swój pierwszy sklep z okularami w mieście Cuxhaven. Aktualnie Fielmann prowadzi ponad 850 salonów optycznych w całej Europie i jest liderem branży w Niemczech. 

Disco ponad wszystko!

www.fielmann.pl / Fielmann_BD 480 SUN FA

Nawet w tak minimalistycznym wydaniu trendy rodem z lat 70. mocno łapią nas za serce. I tak zawsze dostrzegamy w nich disco obsypane masą brokatu! Charakterystyczny kształt i oversizowy krój tego lata będzie towarzyszył nam nie tylko w stylizacjach w klimacie vinatge, ale także w prostych, minimalistycznych zestawieniach z jedynie odrobiną seventiesowego błysku. 

Czy leci z nami pilot? 

www.fielmann.pl / Fielmann_BD 456 SUN CL

Ten model już chyba zawsze będzie kojarzył nam się z Tomem Cruisem. I wcale nie mamy ku temu nic przeciwko! Kultowe awiatory wyglądają tym lepiej, im bardziej są zadziorne i charakterne (np. w czarnej oprawie), dlatego czasem warto podkraść je swojemu chłopakowi lub... od razu postawić na męski model ;) 

Powrót do przeszłości 

www.fielmann.pl / Fielmann_BD 482 SUN CL

A dokładniej do lat 90., w których królowały bardziej geometryczne, nieco mniejsze wersje awiatorów. W 2021 wszystkie modele okularów z tamtej dekady skutecznie przywraca do łask Generacja Z, zestawiając je z dzierganymi topami, szerokimi spodniami i kolorowymi bandanami. My wybieramy model w złotej, cieniutkiej oprawce z metką Fielmann, ale latem wystylizujemy go w nieco bardziej minimalistycznym wydaniu. 

Must-have

www.fielmann.pl / Fielmann_CY 010 SUN FA

To jeden z tych modeli, który warto mieć wśród swoich akcesoriów niezależnie od sezonu. Bardzo ciemne szkła, prosty design podkreślony charakterystyczną, czarną oprawką będzie pasował do wszystkiego i na każdą okazję. Model który widzicie na zdjęciu pochodzi z męskiej kolekcji marki Fielmann, choć my tego lata widzimy go w połączeniu z otulającą ciało sukienką slip, minimalistycznymi klapkami i retro koszykiem. Uwielbiamy! 

13 maja marka otworzyła swój nowy salon w Galerii Mokotów - to już czwarty butik Fielmann w Warszawie i 29. w Polsce. Odwiedzając salony marki możecie liczyć nie tylko na fachowe doradztwo, ale także na bezpłatne badanie wzroku - na miejscu i z zastosowaniem reżimu sanitarnego. 

Jeśli wciąż czujecie trendowy niedosyt, podrzucamy najmodniejszy "okularowy" adres w sieci - na stronie www.fielmann.pl odkryjecie więcej supermodnych modeli okularów przeciwsłonecznych. Enjoy!