Nie chcesz kupować okrycia wierzchniego, bo obawiasz się, że zakryje ono twoją wymarzoną suknię ślubną? Z jednej strony jesteśmy w stanie to zrozumieć, z drugiej natomiast nie wyobrażamy sobie, skupiać się na zdrętwiałych częściach ciała, podczas gdy partner wsuwa nam obrączkę na palec. Weź przykład z najbardziej stylowych panien młodych i zamiast zwykłego okrycia wierzchniego, które zakładasz na co dzień, wypróbuj jeden z modnych dodatków.

Bez względu na to, czy będziesz musiała stawić czoła mroźnym powiewom powietrza zimą, nieprzewidywalnymi wahaniom temperatur jesienią i wiosną, czy też martwisz się o zbyt mocną klimatyzację latem, na naszej liście z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Proponowane przez nas okrycia są tak piękne i modne, że będziesz chciał je nosić niezależnie od pogody i zachować na długie lata.

Jak dobrać okrycie wierzchnie do sukni ślubnej?

Trendy w modzie ślubnej przychodzą i odchodzą. Zmieniające się czasy sprawiły, że panny młode nieustannie szukają sposobów na wprowadzenie nowych, nowoczesnych rozwiązań do swoich ślubnych stylizacji, a marki regularnie podsuwają pomysły na to, co jest stylowe i jeszcze bardziej współczesne.

Jest jednak kilka powtarzających się trendów w modzie ślubnej, które naszym zdaniem nie wyjdą z mody, a jednym z nich są piękne okrycia wierzchnie. Od peleryn, przez eleganckie marynarki, po futrzane płaszcze - panny młode od lat włączają te okrycia wierzchnie do swoich stylizacji na wielki dzień. Niektóre wybierają stylowe etole, inne subtelne koronkowe peleryny; jednak niezależnie od tego, jaki jest twój styl, z pewnością znajdziesz okrycie, które podkreśli wyjątkowość twojej ślubnej kreacji.

1. Etola do sukni ślubnej

Czy w zasadzie jest etola? Według słownika języka polskiego, jest to rodzaj krótkiej peleryny bądź szala, zazwyczaj wykonany z futra. W przeszłości nosiły ją kobiety pochodzące z wyższych sfer - służyła im jako okrycie wierzchnie dla wytwornej, wieczorowej sukni.

Zobacz: Suknia ślubna w stylu glamour – 5 pomysłów na stylizację >>>

Dziś w ofercie marek można znaleźć etole wykonane właśnie z naturalnego futra, ale także z bardziej ekologicznego futra sztucznego, czy nawet z tiulu lub swetrowej dzianiny. Etola będzie odpowiednią opcją dla panny młodej, która uwielbia ponadczasową elegancję i planuje uroczystość ślubną w miesiącach zimowych.

2. Bolerko do sukni ślubnej

Bolerka ślubne przydają się przede wszystkim podczas zimowego ślubu, kiedy temperatury spadają poniżej zera. Wtedy właśnie do stylizacji idealnie pasują bolerka futrzane, występujące w różnych krojach oraz kolorach. Bardzo często tego typu okrycia wierzchnie ozdobione są broszką, którą zapina się tuż pod szyją.

Bolerko ze sztucznego futra do sukni ślubnej może mieć krój przypominający bardziej marynarkę lub poncho. Jest jak młodsza siostra peleryny - nadająca stylizacji nieco mniej dramaturgii, ale nadal będąca bardzo stylowym dodatkiem ślubnym. Zamiast sięgać do podłogi, kończy się tuż za ramionami. Jest to świetna opcja, jeśli potrzebujesz dodatkowego ciepła, ale nie chcesz podczas ślubu jesienią okryciem zakrywać zbyt dużej części swojej sukni.

Białe bolerko z angory w formie krótkiego kardiganu miała zresztą na sobie nawet żona księcia Williama, Kate Middleton, podczas weselnego przyjęcia pary.

Sprawdź: Wypożyczenie sukni ślubnej – wady i zalety tego rozwiązania >>>

Futrzane bolerka to jednak nie wszystko. Równie popularne są te koronkowe, wykonywane z gęsto tkanego materiału, gwarantującego możliwie jak największy komfort cieplny. Bolerka często zdobione są dodatkami w stylu couture, takimi jak pióra i frędzle.

3. Peleryna do sukni ślubnej

Peleryny ślubne mogą być nie tylko okryciem wierzchnim, ale również nowoczesną alternatywą dla welonu. Od zdobionych modeli po eleganckie, długie do podłogi, mają te same stylowe cechy i pasują do każdego typu sukni ślubnej.

Bez względu na to, czy w dniu swojego ślubu chcesz zrobić prawdziwą furorę, czy też szukasz pelerynki ślubnej dla dodatkowej ochrony przed zimnem, ten rodzaj okrycia doda twojej stylizacji jednocześnie odrobinę baśniowej dramaturgii, jak i nowoczesności. Możesz wybrać pelerynę wykonaną z tkaniny tak cienkiej, jak ta używa do produkcji welonów, lub grubszej np. z weluru.

4. Narzutka na suknię ślubną

Narzutka będzie świetną opcją dla tych panien młodych, które chcą posiadać dwie suknie ślubne bez konieczności całkowitej zmiany stroju. Jest to w zasadzie cienkie bolerko wykonane z delikatnego materiału, które zakładasz na suknię, nadając jej zupełnie inny styl.

Narzuty do sukni ślubnej są dostępne w wielu różnych wzorach, ale zazwyczaj stanowią po prostu delikatne, przezroczyste nakrycie, dzięki czemu cała kreacja jest nadal widoczna w całej okazałości. Możesz zdjąć je w dowolnym momencie w dniu ślubu, by całkowicie odmienić charakter stylizacji.

5. Szal do sukni ślubnej

Aby w stylowy sposób ochronić się przed zimnem, możesz również zainwestować w szal lub chustę ślubną. Dostępnych jest wiele stylów i kolorów, więc z łatwością znajdziesz taki, który będzie pasował do twojej ślubnej kreacji. To lekkie, niedrogie i modne okrycie wierzchnie do sukni ślubnej, sprawdzi się o każdej porze roku i z pewnością nie pożałujesz, mając go pod ręką. Możesz zamówić szal w kolorze ślubnej bieli lub wybrać coś bardziej odważnego, co będzie pasowało do kolorystyki całej stylizacji.

Polecamy również: Czerwona suknia ślubna – jaką wybrać? Jak dobrać do niej dodatki? >>>

6. Futro do sukni ślubnej

Jeśli uwielbiasz puszyste, futrzane okrycia, ale w dniu ślubu chcesz mieć na sobie taki element garderoby, który zapewnia więcej ochrony przed zimnem niż etola, płaszcz lub krótka kurteczka ze sztucznego futra pięknie skomponuje się z elegancką kreacją. Śluby jesienne i zimowe mają ten minus, że raczej nie pozwalają wyjść na zewnątrz w samej sukni ślubnej z odkrytymi ramionami bez narażenia się na przemarznięcie. Futerko może być nie tylko idealnym okryciem ślubnym na zimę, które zapewni utrzymaniem ciepła, ale także bardzo luksusowym dopełnieniem całego twojego wyglądu.

Plusem tego typu okrycia wierzchniego jest to, że możesz je założyć wiele razy i zostawić w szafie po zakończeniu ślubnej uroczystości. Sprawdzi się jako kurtka na miesiące zimowe, którą wystylizujesz zarówno na oficjalne wyjście, jak i na co dzień.

7. Kardigan do sukni ślubnej

Kardigan to ponadczasowy element garderoby, który zawsze będzie w modzie i być może masz go już we własnej szafie. Większość sukien ślubnych będzie ładnie wyglądać z kardiganem, ale jeśli nie jesteś zadowolona z tego, który już posiadasz, możesz kupić bardziej elegancki model specjalnie na ten wielki dzień.

Panny młode wybierają zazwyczaj kardigany w neutralnych odcieniach, które nie przyciągają zbytnio uwagi i tylko delikatnie podkreślają suknię ślubną. Może to być sweterek w kolorze kremowym, białym, beżowym lub jasnoróżowym; może on pokrywać się kolorystycznie z twoją suknią lub nieco się od niej różnić.

Wypróbuj puszysty biały lub kremowy kardigan z angory, będziesz wyglądać w nim niebiańsko i poczujesz przyjemne otulenie ciepłem - to świetny pomysł na ślub w miesiącach zimowych. Jeśli w dniu uroczystości będzie naprawdę zimno, postaw na model z dzianiny w ścieg z warkoczami, który zapewni ci większy komfort; a na nieco cieplejsze dni wybierz ten z krótszymi rękawami. Chcesz, żeby twój kardigan nabrał jeszcze bardziej klasycznego wyglądu? Do białego lub kremowego kardiganu dobierz perłowe dodatki. Kardigan jest wdzięcznym wyborem na okrycie do sukni ślubnej i wygląda uroczo w każdym kolorze.