Powstanie druga część "Diuny"

Premiera "Diuny" zaledwie kilka dni za nami, ale twórcy postanowili nadal podsycać nasz apetyt i zakończyć spekulacje odnośnie kolejnej części filmu. Legendary i Warner Bros. oficjalnie ogłosili, że kontynuacja produkcji otrzymała zielone światło! 

Oczywiście wyświetlana obecnie na dużych ekranach "Diuna" została nakręcony z myślą o możliwej kontynuacji. Film jest niepełną adaptacją powieści Franka Herberta, a jak mówi wielu recenzentów, produkcja Denisa Villeneuve'a przypomina raczej prolog i zapowiedź do bardziej złożonej opowieści. Jednak powstanie kontynuacji nie było wcale takie pewne...

Chodzi o układ między dwoma studiami produkcyjnymi trzymającymi pieczę nad filmem. Legendary jest głównym producentem widowiska i przy pierwszej części wyłożyło 75% budżetu, a Warner Bros. zajmuje się przede wszystkim dystrybucją.  Oba studia rozpoczęły ostatnio dyskusję właśnie odnośnie dystrybucji. Jak podaje Deadline, Legendary chciało zabezpieczyć się przed powtórką z sytuacją części pierwszej, gdzie wbrew woli studia właściciele Warner Bros. zdecydowali, że widowisko trafi jednocześnie do kin i na platformę HBO Max. "Dune: Part Two" będzie miało premierę wyłącznie w kinach. 

Reżyserem kolejnej części ponownie będzie Denis Villeneuve, który będzie pełnił również funkcje scenarzysty i producenta.

"Diuna 2": kiedy odbędzie się premiera?

Legendary Pictures oficjalnie ogłosiło, że powstanie dalsza filmowa adaptacja powieści Franka Herberta. Ale to nie wszystko! Zdradzono też kiedy możemy spodziewać się premiery kontynuacji "Diuny". Drugą część filmu zobaczymy równo za dwa lata! Premiera ma się odbyć 20 października 2023 roku. 

W miniony weekend "Diuna" zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych z wynikiem 41 mln dolarów, a obecnie jest już 13. najbardziej kasowym filmem tego roku mając na swoim koncie w skali całego globu 223 miliony dolarów.