OFF Festival 2020 nie odbędzie się

"Przynosimy Wam wiadomość, której pewnie wszyscy się spodziewali, choć nikt nie chciał jej usłyszeć – OFF Festival Katowice nie odbędzie się w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i związany z nią zakaz organizowania imprez masowych. Wrócimy za rok. Już przygotowujemy edycję, która Wam tę przerwę wynagrodzi" napisali w oficjalnym komunikacie na Facebooku organizatorzy katowickiego festiwalu. "To bardzo trudna decyzja. Nie spędzimy razem kolejnego magicznego weekendu w Katowicach, przy najlepszej muzyce świata. Pandemia zniweczyła ciężką pracę setek ludzi, którzy przygotowywali dla Was tegoroczną edycję OFF Festivalu Katowice. Artyści, technicy, realizatorzy dźwięku, oświetleniowcy, ochroniarze, kierowcy, nasi pracownicy... – cała branża koncertowa balansuje już dziś na granicy katastrofy. My też stanęliśmy przed największym wyzwaniem w historii festiwalu. Przetrwamy, jeśli nam w tym pomożecie".

The Strokes: witamy w nowej anormalności. Dlaczego tak bardzo czekaliśmy na nową płytę nowojorskiej grupy?>>

Karnety festiwalowe mają być ważne w 2021 roku, podczas kolejnej edycji OFF Festival i gwarantować udział w koncertach w najniższej cenie. Bilety można oczywiście zwrócić, ale zachowanie ich na przyszły rok pozwoli okazać wsparcie organizatorom imprezy, pomóc rozwiązać bieżące problemy związane z poniesionymi kosztami oraz skupić się na organizacji OFF Festival 2021

"Moją największą satysfakcją w tej pracy jest sprawianie Wam satysfakcji, czego nie mogę dzisiaj realizować. Musimy sobie z tym jednak jakoś radzić, a przeszkody są po to, żeby je pokonywać. Trzymajcie się i do zobaczenia za rok!" powiedział Artur Rojek, dyrektor artystyczny festiwalu.

W tym roku w Katowicach mieli wystąpić tacy artyści, jak Iggy Pop, Caribou, Diiv, Alyona Alyona, Mac Demarco, Bikini Kill, Shura i inni. Jak czytamy - OFF Festival Katowice 2021 odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2021 w Dolinie Trzech Stawów, a sprzedaż nowych karnetów (m.in. dla osób, które chciałyby wziąć udział w imprezie, a nie mają tegorocznych biletów) ruszy 10 sierpnia 2020 roku w cenie 369 zł (karnet 3-dniowy) oraz 459 zł (karnet 3-dniowy z polem namiotowym). 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez OFF Festival Katowice (@offfestival) Maj 7, 2020 o 6:30 PDT

OFF Festival to kolejny polski festiwal, który nie odbędzie z powodu pandemii koronawirusa. Wcześniej swoje koncerty odwołały już Orange Warsaw Festival i Open'er Festival

Open'er 2020 odwołany! Co dalej z festiwalem?>>