Kosmetyki typu bond builders podbijają rynek – dziś ma je w swoim portfolio coraz więcej marek drogeryjnych. Czym różnią się od klasycznych odżywek i masek? Zastosowano w nich zaawansowane technologicznie składniki, które potrafią odbudowywać wiązania strukturalne wewnątrz włosów. Dzięki temu pasma stają się mocniejsze, bardziej odporne na łamanie i rozdwajanie. Bond builders będą pomocne przede wszystkim w regeneracji włosów po bardzo szkodliwych zabiegach z użyciem wysokiej temperatury czy substancji chemicznych – mowa tu przede wszystkim o częstej stylizacji na gorąco oraz rozjaśnianiu. Ale to też świetny zabieg profilaktyczny dla pasm kręconych, puszących się i o wysokiej porowatości. Ten typ włosów jest szczególnie narażony na przesuszenie i matowienie – dobry preparat odbudowujący sprawi, że delikatne włosy staną się mocniejsze, będą trzymać sprężysty kształt, nie będą poddawać się działaniu wilgoci czy innych negatywnych czynników.

Oto przegląd dobrych odżywek restrukturyzujących zniszczone włosy, które warto wypróbować w domu.

L’Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular

Ta nowość zelektryzowała nas gdy tylko pojawiła się na rynku. L’Oréal Professionnel opracowało gamę 3 produktów do domowej pielęgnacji, które odbudowują strukturę molekularną każdego rodzaju włosów. To absolutny przełom, bo według badań, kuracja pozwala za jednym użyciem odbudować nawet 2-letnie zniszczenia pasm. Na zabieg składa się szampon, serum do spłukiwania oraz maska bez spłukiwania. W każdym z produktów zawarto 5 aminokwasów oraz komponenty peptydów w ilości do 2%. Składniki te uzupełniają utracone aminokwasy w strukturze włosów oraz regenerują i odbudowują ich najgłębsze struktury. Włosy rzeczywiście już po jednym zabiegu są dużo bardziej zdyscyplinowane, miękkie, gładsze, lepiej się układają – sprawdziłyśmy to na sobie. Podobne wyniki pokazują badania. Dla wzmocnienia efektu, przed kuracją domową można skorzystać z zabiegu w salonie z użyciem koncentratu odbudowującego.

Olaplex No.3 Hair Perfector

Kultowa kuracja, która jest odpowiednikiem fryzjerskiego zabiegu regeneracyjnego z salonu. Szczególnie dobrze sprawdza się na włosach zniszczonych przez rozjaśnianie. Jego fanką jest sama Kim Kardashian, która stosuje Olaplex po każdym farbowaniu swoich włosów na blond. Produkt zawiera składnik aktywny bis-aminopropyl diglycol dimaleate odbudowujący mostki siarczkowe osłabione na skutek koloryzacji i intensywnej stylizacji. W efekcie pasma odzyskują sprężystość, przestają się łamać i są lepiej nawilżone. Kurację należy stosować raz na tydzień, aplikując preparat na zwilżone włosy przed ich umyciem szamponem. Ważne, by przytrzymać go co najmniej przez 10 minut, optymalnie 30-40 minut – wtedy daje najlepszy efekt regenerujący.

L'Oréal Paris Elseve Bond Repair

Kolejna gama zaawansowanych kosmetyków restrukturyzujących od L'Oréal Paris – tym razem w cenie drogeryjnej. Na zestaw składa się pre-szampon naprawczy, szampon i odżywka do stosowania podczas mycia. W każdym preparacie zastosowano regenerujący Bond Repair Complex z kwasem cytrynowym, który wzmacnia włókna włosowe od wewnątrz, odbudowując naderwane wiązania. Najlepsze rezultaty można uzyskać stosując pełen komplet produktów w ramach domowego zabiegu. +82% odbudowa struktury włosów, -98% złamań, +90% blasku to efekty, które daje regularna aplikacja wszystkich kroków rytuału Bond Repair.

Bumble and Bumble Bb. Bond-Building Repair Treatment

Ten amerykański preparat restrukturyzujący doceniają redaktorki beauty i influencerki. Stanowi zaawansowaną kurację do odbudowy osłabionych włosów po chemicznych zabiegach, farbowaniu i codziennej stylizacji wysoką temperaturą. Przeznaczony jest do stosowania raz na tydzień jako booster wzmacniający działanie odżywek i masek. Zawiera Honey Bond-Building Complex – związek rekonstruujący zerwane wiązania w strukturze włosów, a także mieszankę głęboko odżywiających olejów z awokado, piany łąkowej, słonecznika i soi. Preparat rewelacyjnie regeneruje zniszczone, łamliwe końcówki oraz wygładza włosy na długości.