Odżywki do paznokci już od dawna zajmują ważne miejsce w kobiecej kosmetyczce. Szczególnie tej przeznaczonej do pielęgnacji dłoni i paznokci. W dodatku dziś odżywki do paznokci są wielofunkcyjne i przeznaczone do zadań specjalnych. Nie tylko dożywiają płytkę, ale wzmacniają, uszczelniają i zapobiegają rjego ozdwajaniu. Jednocześnie tworzą na powierzchni ochronną powłokę, która zabezpiecza przed odpryskiwaniem i przedłuża trwałość lakieru.

Dziś odżywki do paznokci to także żelowe kuracje, które wspomgają walkę z chorobami paznokci. Przykładem jest Si-Nails-Si. Produkt opiera się na koncepcji dostarczenia składników aktywnych: krzemu i związków bogatych w siarkę. Umożliwiają one pełną odbudowę struktury płytki paznokcia.
Odżywki do paznokci (tj. Si-Nails-Si) stosujemy w przypadku różnych uszkodzeń paznokci, wynikających np. z grzybicy paznokci, infekcji bakteryjnych, z kontaktu z detergentami, niewłaściwej diety. Żel jest też niezastąpiony w przypadku kruchych i łamliwych paznokci z odwarstwiającą się płytką.

Tego typu odżywki do paznokci stosuje się pokrywając cienką warstwą lakieru ptytkę paznokcia - raz dziennie przez trzy dni bez zmywania poszczebólnych warstw.

Odżywki do paznokci, oprócz witamin i minerałów, mogą zawierać także drobinki złota, np. Avon 24K. Inne odżywki do paznokci, tj. Sally Hansen Diamond Shine oprócz odżywiania jest także bazą i topem do manicure. Doskonale utrawa i nadaje blasku.

Oczywiście wybór odżywki do paznokci jest sprawą indywidualną.

W galerii znajdziecie kilka ciekawych propozycji.

Manicure hybrydowy >>

Modny manicure - inspiracje z pokazów>>

Modne lakiery do paznokci - w morskiej toni>>