Dobre włosy to podstawa. Niestety wielu mężczyzn, pomijając produkty do stylizacji, często je zaniedbuje, jakby to było uniwersalne hobby. Przyjęło się, że traktujemy odżywki do włosów jako zbędny kosmetyk. To duży błąd. A potem przychodzi trzydziestka, włosy zaczynają się przerzedzać i pojawia się panika. Zamiast myśleć o interwencji, najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie. Pielęgnacja włosów to ostatnio najszybciej rozwijający się sektor w kategorii pielęgnacji męskiej. Różne marki w tempie błyskawicznym wprowadzają na rynek serum, mleczka, maski i olejki do włosów.

Tym samym współczesny mężczyzna nie może dziś ograniczać się do posiadania jednego szamponu, gdy ma tak wiele środków, który są w stanie poprawić kondycję jego włosów. Tak jak w przypadku pielęgnacji skóry, gdzie warto korzystać m.in. z toniku do twarzy, serum i kremu ​​nawilżającego, tak przy zajmowaniu się włosami powinniśmy sięgnąć po więcej niż jeden kosmetyk. W pierwszej kolejności należy włączyć do swojej rutyny odżywkę do włosów.

Czym jest odżywka do włosów?

Odżywkę do włosów stosuje się po szamponie, aby poprawić ich teksturę oraz koloryt. Jest to produkt szczególnie przydatny wtedy, gdy twoje włosy są suche lub uszkodzone. Odżywka nie naprawi uszkodzeń ich struktury, lecz znacząco poprawi wygląd włosów i sprawi, że będą się lepiej układać. Takiego efektu nie uzyskamy, stosując jedynie szampon do włosów, który tylko oczyszcza włosy i skórę głowy.

Odżywka po raz pierwszy zyskała popularność dzięki swojej zdolności do łagodzenia tarcia między kosmykami, co oznacza, że ​​szczotkowanie, czesanie lub suszenie włosów stało się nieskończenie łatwiejszym zadaniem. Zasadniczo daje drugie życie włosom poprzez zapewnienie im nawilżenia.

Czy mężczyźni powinni stosować odżywkę?

Mimo że zazwyczaj kojarzy się to z rutynową pielęgnacją włosów u kobiet, mężczyźni mają jeszcze więcej powodów, aby używać odżywki. Włosy męskie są bardziej podatne na wypadanie. Nasza skóra głowy jest również bardziej podatna na żywioły. Często dobijamy się produktami w rodzaju żelów czy wosków, które mogą się odkładać, tworząc niepotrzebny olej i przeciążenie włosów.

Dlaczego warto stosować odżywkę?

Zapewne każdy z nas miał już niejeden zły dzień w kwestii wyglądu włosów, ale można zminimalizować takie sytuacje dzięki odpowiednim produktom. Dlatego odżywka jest tak bardzo ważna dla kondycji włosów. Owszem, szampon świetnie nadaje się do usuwania brudu, zanieczyszczeń i nadmiaru oleju, ale to odżywka zapewnia pożywienie potrzebne do uzyskania pełnych, zdrowych kosmyków.

Najlepsze składniki odżywki do włosów

Podczas gdy głównymi składnikami w wielu szamponach są środki usuwające olej i brud, odżywki mają na odwrót. Zazwyczaj są wypełnione emolientami, humektantami (substancje posiadające zdolność wiązania się z cząsteczkami wody i zapobiegające jej ucieczce z powierzchni włosa), witaminami i minerałami. To coś w rodzaju zielonego soku dla twoich włosów. Najlepsze odżywki mają bogatszą, grubszą konsystencję niż szampon, która pochodzi z naturalnych olejów jak arganowego, kokosowego i kwasu tłuszczowego.

Jak używać odżywki do włosów?

Dobrą zasadą jest używanie około trzech łyżek stołowych. Chociaż standardową praktyką jest nakładanie produktu na umyte, wilgotne włosy i pozostawienie go na głowie przez kilka minut, to można go przechowywać nawet dłużej, jeśli masz na to czas. Po prostu pamiętaj, aby go zmyć, jeśli tak każe ci instrukcja – w przeciwnym razie możesz zauważyć, że twoje włosy są obciążone, a skóra głowy pokryta produktem. A takiego efektu raczej nie chcesz.