Różne obszary w domu wymagają regularnego sprzątania. I jest to nieodłączny element dbania o nasze otoczenie oraz zapewniania sobie przyjemnego, czystego, ale przede wszystkim zdrowego miejsca do życia.

Niezwykle pomocne przy tym okaże się używanie sprzętu i narzędzi, które lubimy oraz które ułatwiają zarówno regularne, jak i sezonowe porządki. Odkurzacz, mop czy inne gadżety sprzątające powinny być wygodne w użyciu, ale te skuteczne. Poznajcie nasze typy.

Myjka do okien WV 2 Limited Edition, Kärcher

Mycie okien, to nie lada wyzwanie - zwłaszcza dla osób, które mają lęk wysokości. Dzięki myjce Kärcher WV 2 Black Edition skrócimy czas sprzątania bez nadmiernego narażania się na stres. Czyste okna bez smug przestaną być w końcu czymś nieosiągalnym.

Z jej pomocą możemy wyczyścić nie tylko okna. Myjka Kärcher to również doskonałe urządzenie do mycia luster, kafelków, kabin prysznicowych i innych płaskich, wodoodpornych powierzchni.

Myjka do okien z limitowanej edycji od standardowej wersji WV 2 wyróżnia się czarno-żółtym designem oraz metalowym logo na ssawce. Wersja Black Edition posiada także wąską ssawkę oraz butelkę ze spryskiwaczem, ściereczkę z mikrofibry i środek czyszczący. Dzięki temu skutecznie usuwa zanieczyszczenia z okien szczeblinowych i gablot.

Parownica SC 3 EasyFix Limited Edition, Kärcher

Porządki sezonowe wymagają lepszego przygotowania. Oprócz myjki do okien przyda się również parownica, która czyści bez użycia środków chemicznych i może być używana w różnych miejscach w domu. Pozwala na higieniczne czyszczenie płytek, płyt grzewczych, okapów, szczelin, a nawet usuwanie uporczywych zabrudzeń.

Parownica SC 3 EasyFix jest gotowa do pracy po zaledwie 30 sekundach nagrzewania. Mamy możliwość ciągłego uzupełniania wody bez przerw na studzenie boilera, co znacząco przekłada się na wygodne czyszczenie. Dodatkowo urządzenie ma zamontowany wkład odkamieniający, który oczyszcza wodę i wydłuża żywotność urządzenia.

Parownica jest wyposażona w dyszę podłogową EasyFix z elastycznym przegubem, który ułatwia czyszczenie. Dzięki wygodnemu systemowi rzepów ściereczkę z mikrofibry można łatwo przymocować do dyszy podłogowej i zdjąć bez konieczności kontaktu z brudem. Intensywność wyrzutu pary można stopniować, dzięki czemu z łatwością możemy dostosować moc do czyszczonej powierzchni i zabrudzeń.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy VC 7 Cordless MyHome Extra, Kärcher

Niezwykle intuicyjny w obsłudze odkurzacz pionowy Kärcher wyróżnia się bogatą gamą wyposażenia oraz zaawansowaną technologią automatycznego wykrywania kurzu. Sam dostosowuje moc zasysania i z łatwością czyści przestrzenie pod meblami. Możemy również użyć trybu Boost, który usuwa zanieczyszczenia z dodatkową mocą. Aktywna, napędzana ssawka podłogowa z oświetleniem LED pozwoli wyczyścić twarze posadzki, wykładziny, a także wiele innych powierzchni.

Odkurzacz Kärcher jest kompaktowym urządzeniem. Po odłączeniu rury ssącej może być wykorzystany jako odkurzacz ręczny. W zestawie mamy również ssawkę szczelinową z oświetleniem LED do czyszczenia narożników i szczelin, jak również miękką szczotkę do czyszczenia mebli 2w1.

Zbiornik na zanieczyszczenia można odłączyć za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto odkurzacz może pracować bez przerwy 60 minut. Ładuje się go w specjalnej stacji dokującej, która jest dostarczana wraz z urządzeniem.

Mop elektryczny FC 7 Bezprzewodowy Premium Home Line, Kärcher

Ten bezprzewodowy mop przy zaledwie jednym ruchu usuwa wszystkie rodzaje codziennych zabrudzeń - zarówno mokrych, jak i suchych. Uruchomienie funkcji Boost pozwoli doczyścić nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia - w tym te przy samych krawędziach podłóg. Mop FC 7 jest na tyle zaawansowanym urządzeniem, że podłoga przed jej umyciem wcale nie wymaga odkurzania. Dzięki technologii czterech padów napędzanych elektrycznie mop Kärcher niezwykle skutecznie zbiera również sierść zwierząt.

Na jednym ładowaniu urządzenie tej marki może działa 45 minut bez przerwy. Potężny akumulator umożliwi posprzątanie wszystkich zakamarków oraz podłóg o powierzchni do 135 m². Dodatkowo mop został wyposażony w światła LED, które skutecznie oświetlą nawet najciemniejsze zakamarki. Ilość podawanej wody oraz obroty automatycznie zwilżanych padów mogą zostać wyregulowane na dwóch poziomach, tak aby dopasować je do rodzaju podłogi. Poza tym, dzięki oddzielnym zbiornikom na czystą i brudną wodę, nie ma już potrzeby męczącego korzystania z wiadra.

W zestawie z mopem kupujemy 500 ml uniwersalnego środka oraz 30 ml środka do czyszczenia kamiennej podłogi, jak również zestaw zapasowych padów do czyszczenia podłóg kamiennych.

Robot sprzątający z funkcją mopowania RCV 5, Kärcher

Nie zawsze musimy sięgać po odkurzacz pionowy czy mop. Robot sprzątający z funkcją mopowania będzie idealnym zamiennikiem w ciągu tygodnia. Bez naszej pomocy odkurzy każde pomieszczenie i sprawi, że okruszki, przestaną przyklejać nam się do stóp. To również doskonałe rozwiązanie dla alergików, u których roztocza i kurz wywołują problemy z oddychaniem.

Propozycja od Kärcher - model RCV 5 - za sprawą sztucznej inteligencji odkurza i wyciera podłogę. Wbudowany czujnik ultradźwiękowy sam wykrywa dywany z krótkim włosiem, a następnie używając trybu Auto Boost zapewnia maksymalną moc zasysania zanieczyszczeń. Obrotowa szczotka, szczotka boczna i wentylator sprawiają, że suche zanieczyszczenia trafiają do wbudowanego zbiornika zanieczyszczeń. Z kolei w trybie mopowania odkurzacz automatycznie omija dywany.

Precyzyjna nawigacja LiDAR sprawia, że każde pomieszczenie może być czyszczone w spersonalizowany sposób - odkurzane, mopowane, bądź też pozostawione bez czyszczenia. Podwójny, laserowy czujnik i kamera umożliwiają skuteczne omijanie przeszkód. Nie musimy się więc obawiać o to, że robot zacznie uderzać w meble. RCV 5 omija również przewody, rozrzucone na podłodze skarpetki czy buty. Dodatkowo czujniki chronią urządzenie przed upadkiem na przykład ze schodów.

Skoro już mamy wybrane narzędzia do sprzątania, warto je również zorganizować w odpowiedni sposób, aby nie uszkodziły się przypadkowo. Równie ważne jest oczyszczanie pojemników po każdym sprzątaniu, co pozwoli cieszyć się skutecznością pomocników bez awarii zdecydowanie dłużej.