Macie w swojej szafie buty na jesień i zimę, których już nie nosicie, ale szkoda Wam je wyrzucić? Możecie je przekazać WoshWosh, gdzie specjaliści od naprawiania obuwia zreperują je i odświeżą, a następnie przekażą najbardziej potrzebującym. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w zbiórce, otrzyma od firmy 20% zniżki na odnowienie, wyczyszczenie lub naprawdę drugiej pary butów - tym razem już dla siebie. Akcja trwa do 30 listopada, więc do tego czasu obuwie możecie przynieść lub wysłać do ich pracowni z dopiskiem "buty dla bezdomnego" (zapamiętajcie ten adres: ul. Międzyborska 57/6, 04-027 Warszawa). 

"Na pewno każdy z Was ma w szafie zimowe buty, w których nie chodzi. Nie wyrzucajcie ich - zamiast tego wyślijcie bądź przynieście je do WoshWosh. My (w miarę możliwości) nadamy butom blask i przekażemy bezdomnym (...) Buty na ulicy to 'być albo nie być', szczególnie gdy robi się coraz chłodniej. Przejrzyjcie swoje szafy - na pewno znajdziecie parę niepotrzebnych zimowych butów, które dla bezdomnego będą ogromnym ratunkiem" piszą na swoim Instagramie twórcy WoshWosh. 

5 modnych rzeczy na jesień 2020, które kupimy z drugiej ręki: w vintage shopach i second handach. Nasza lista Was zaskoczy>>

Inicjatywa na przestrzeni ostatnich dwóch lat cieszyła się dużym zainteresowaniem, a w 2019 zebrano ponad 5,5 tysiąca par butów. Teraz WoshWosh, które uruchomiło trzecią odsłonę akcji charytatywnej, liczy na jeszcze większy odzew. W tym roku do zbiórki przyłączyła się także firma obuwnicza CCC, która zbiera buty wśród swoich pracowników. "Jeżeli nie macie butów do oddania - udostępnijcie ten post. Wspólnie uda na się dotrzeć i pomóc wielu osobom!" podkreśla WoshWosh.

Polska marka Elementy będzie sprzedawać używane ubrania z własną metką. Kupicie je w obniżonych cenach>>