Anita i Paweł, ubiegłoroczni zwycięzcy, planują zwiedzić przed 50-tką aż 101 krajów (101CountriesBefore50.com). Mówią o mistrzostwach jak o wspaniałej szansie, która pozwala odkrywać niezwykłe miejsca tuż "za płotem". Magda, która prowadzi bloga zbierajsie.pl, dzięki wygranej nie tylko odkryła ciekawe miejsca w województwie lubuskim, ale zdobyła też całkiem nowych czytelników, którzy pozostali na jej blogu do dziś. Patrycja, czyli traveLover.pl uważa, że nie o samą rywalizację tu chodzi, ale o poznawanie własnego podwórka. Mazowieckie odkryło przed nią swoje skarby, a ona opowiedziała o nich dalej. 

Konkurs 

Polska Organizacja Turystyczna już po raz trzeci zaprasza internetowych podróżników do wspólnego odkrywania polskiej przyrody i wyjątkowych miejsc. Kto może wziąć udział w konkursie? Do mistrzostw mogą stanąć autorzy prowadzący blogi o profilu podróżniczym, kulinarnym, sportowym, górskim i lifestylowym.  

Co należy zrobić aby wziąć udział? W specjalnym formularzu, który znajdziecie TUTAJ, należy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego właśnie Ty powinieneś zostać wybrany do konkursu?”. Elementy zaskoczenia mile widziane! Czas na przesłanie zgłoszenia macie do dnia 20.09.2020 r. do godziny 23:59:59.

Konkurs rusza 4.09.2020 r. o godzinie 15.00, a na jego rozstrzygnięcie poczekamy do 10.12.2020 r. do godz. 21.00. Czas ten będzie pełen niespodzianek i poznawania niezwykłych miejsc w Polsce. Przyznajemy, że sami już nie możemy się doczekać tego, co przed nami odkryjecie. 

Oceniać zgłoszenia będzie kapituła, która przyjrzy się stylowi pisania, wartości merytorycznej oraz atrakcyjności wizualnej nadesłanych materiałów. Warunki? Zgłaszający się blogerzy powinni mieć minimum 4000 unikalnych użytkowników bloga miesięcznie (na podstawie średniej z minimum trzech miesięcy), minimum 1000 fanów na Facebooku i tyle samo na Instagramie. Wyniki pierwszego etapu konkursu znajdziecie na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel. 

I co dalej? Do drugiego etapu przejdzie 16 osób. Każda z nich zostanie ambasadorem jednego z 16 województw Polski. Zadaniem blogera będzie przygotowanie minimum 2 wpisów oraz 1 materiału wideo (film), a także 6 postów na Facebooku oraz 6 postów Instagramie, które dotyczyć mają kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa. Termin wykonania wszystkich zadań wynosi 30 dni kalendarzowych. Pierwsze publikacje w kanałach social media powinny się ukazać nie później niż dwa tygodnie przed upływem tego terminu. Możliwe, że w trakcie trwania konkursu pojawią się nieobowiązkowe zadania dodatkowe. 

Spośród 16 relacji jury wybierze 3 najlepszych twórców, którzy znajdą się w finale. Na nich czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a na odbiorców ich podróżniczych opowieści – fantastyczne inspiracje. Dołączcie do nas!