Bóstwa Egipskie

Egipska mitologia jest pełna różnorodnych i fascynujących bóstw, z których każde ma unikalne cechy i atrybuty. Niektóre z najbardziej znanych to:

 1. Ra - Bóg słońca, uważany za stwórcę wszechświata. Ra symbolizuje siłę, moc i oświecenie.
 2. Anubis - Bóg śmierci i mumifikacji, patronujący procesom zmarłych. Anubis symbolizuje przejście i przemianę.
 3. Isis - Bogini magii i uzdrawiania, matka Horusa. Isis symbolizuje ochronę, miłość i troskę.
 4. Horus - Bóg nieba, syn Isis. Horus symbolizuje królewską władzę i odwagę.
 5. Seth - Bóg burzy i chaosu. Seth symbolizuje konflikt i zmianę.

Te bóstwa oraz wiele innych odgrywają kluczowe role w horoskopie egipskim. Każde z nich patronuje innemu znakowi zodiaku, a ich cechy i atrybuty mają wpływ na osobowości i losy osób urodzonych pod danym znakiem. W następnym rozdziale przyjrzymy się bliżej, jaki wpływ mają te bóstwa na horoskop egipski.

Horoskop Egipski

Egipski horoskop składa się z 12 znaków, z których każdy jest powiązany z konkretnym bóstwem. Te bóstwa, które są patronami danego znaku, mają wpływ na charakterystykę i losy osób urodzonych w określonym okresie. Oto przegląd znaków horoskopu egipskiego:

 1. Nil (1-7 stycznia, 19-28 czerwca, 1-7 września, 18-26 listopada): Patronem tego znaku jest bogini Isis. Osoby urodzone pod tym znakiem są zazwyczaj uważane za troskliwe, oddane i zdecydowane.
 2. Amon-Ra (8-21 stycznia, 1-11 lutego): Patronem tego znaku jest bóg Ra. Osoby urodzone pod tym znakiem są zazwyczaj ambitne, twórcze i silne.
 3. Mut (22-31 stycznia, 8-22 września): Patronem tego znaku jest bogini Mut. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj mądre, skoncentrowane i zdeterminowane.
 4. Geb (12-29 lutego, 20-31 sierpnia): Patronem tego znaku jest bóg Geb. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj odpowiedzialne, solidne i pracowite.
 5. Ozyrys (1-10 marca, 27 listopada-18 grudnia): Patronem tego znaku jest bóg Ozyrys. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj emocjonalne, wrażliwe i duchowe.
 6. Izyda (11-31 marca, 18-29 października, 19-31 grudnia): Patronem tego znaku jest bogini Izyda. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj tajemnicze, intuicyjne i pełne empatii.
 7. Toth (1-19 kwietnia, 8-17 listopada): Patronem tego znaku jest bóg Toth. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj inteligentne, mądre i komunikatywne.
 8. Horus (20 kwietnia - 7/8 maja, 12-19 sierpnia): Patronem tego znaku jest bóg Horus. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj odważne, silne i pewne siebie.
 9. Anubis (8-27 maja, 29 czerwca-13 lipca): Patronem tego znaku jest bóg Anubis. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj tajemnicze, wrażliwe i introspektywne.
 10. Seth (28 maja-18 czerwca, 28 września-2 października): Patronem tego znaku jest bóg Seth. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj niezależne, odważne i dynamiczne.
 11. Bastet (14-28 lipca, 23-27 sierpnia, 3-17 października): Patronem tego znaku jest bogini Bastet. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj wrażliwe, opiekuńcze i kreatywne.
 12. Sekhmet (29 lipca-11 sierpnia, 30 października-7 listopada): Patronem tego znaku jest bogini Sekhmet. Osoby urodzone pod tym znaku są zazwyczaj silne, pewne siebie i odważne.

W horoskopie egipskim bóg lub bogini patronujący danemu znakowi nie tylko wpływa na cechy charakteru, ale również na losy osób urodzonych pod tym znakiem. W kolejnym rozdziale dowiemy się, jak odczytać horoskop egipski i interpretować własnego boga-patrona.

Jak odczytać swój Horoskop Egipski

Odczytanie swojego horoskopu egipskiego jest procesem prostym i intuicyjnym. Pierwszym krokiem jest odnalezienie swojej daty urodzenia w wyżej wymienionych zakresach dat dla każdego znaku. Kiedy już zidentyfikujesz swój znak, następnym krokiem jest zrozumienie jego znaczenia i wpływu na twoje życie. Każdy znak jest patronowany przez określone bóstwo, które wpływa na twoje cechy charakteru i daje wskazówki na temat twoich losów.

Przykładowo, jeśli urodziłeś się między 1 a 7 stycznia, twoim znakiem horoskopu egipskiego jest Nil, a patronującą tobie boginią jest Isis. To oznacza, że możesz wykazywać cechy związane z tą boginią, takie jak troska, oddanie i determinacja.

Jednak odczytanie horoskopu egipskiego nie kończy się na zidentyfikowaniu swojego bóstwa-patrona. Warto jest także zgłębić egipską mitologię i poznać historie i atrybuty swojego bóstwa, aby lepiej zrozumieć, jakie wpływy może przynieść ono w twoim życiu.

Pamiętaj, że horoskop egipski, podobnie jak inne systemy astrologiczne, służy jako narzędzie, które może pomóc ci zrozumieć siebie i swoje życie. Nie jest on jednak wyrocznią i nie zastąpi osobistych doświadczeń czy wyborów. Traktuj go jako ciekawą drogę do odkrywania egipskiej mitologii i jej wpływu na twoją tożsamość.

Horoskop egipski, oparty na starożytnym systemie wierzeń, oferuje unikalne spojrzenie na naszą tożsamość i losy. Każdy znak zodiaku jest patronowany przez specyficzne bóstwo, które wprowadza własne unikalne cechy i atrybuty. Przez zrozumienie swojego bóstwa-patrona, możemy lepiej pojąć własne cechy charakteru, a także potencjalne wyzwania i możliwości. Horoskop egipski, jak każde narzędzie astrologiczne, służy do lepszego zrozumienia siebie i swojego życia, ale nie powinien zastępować naszych osobistych doświadczeń ani wyborów. Wykorzystajmy go jako fascynującą drogę do odkrywania egipskiej mitologii i jej wpływu na naszą tożsamość.

W swoim odkrywaniu horoskopu egipskiego, pozwalasz sobie na głębszą introspekcję i zdobywasz ciekawe informacje dotyczące twojej osobowości i potencjalnych losów. Twój bóg-patron jest nie tylko symbolem twojego charakteru, ale również przewodnikiem, który może pomóc ci lepiej zrozumieć siebie i twoje życie. Ostateczna siła kierowania twoim życiem jest w twoich rękach, a horoskop jest tylko jednym z narzędzi, które mogą ci w tym pomóc. Czy to bogini Isis, bóg Horus, czy może Seth - niezależnie od tego, którego boga egipskiego odkryłaś jako swojego patrona, Twoja podróż z horoskopem egipskim dopiero się zaczyna!