Nowoczesne domy są lepiej uszczelnione z punktu widzenia ich konstrukcji, a pogorszona cyrkulacja powietrza w ich wnętrzach dodatkowo pogłębia problem. Pyłki, zanieczyszczenia miejskie, które dostają się z zewnątrz, produkty spalania w kominkach, sierść i inne zanieczyszczenia zwierząt domowych, świece zapachowe, odświeżacze powietrza, nawet meble, dywany czy farby mogą emitować szkodliwe dla nas cząstki. Opary z gotowania… dużo tego wokół nas. Okna raczej nie otworzymy, bo na zewnątrz powietrze jest ciężkie.


Jak to wpływa na nasz organizm? Już dziś nikomu nie trzeba tego wyjaśniać. Komunikaty o jakości powietrza podniosły naszą świadomość i wiedzę w tym zakresie, ale co zrobić żeby zminimalizować szkodliwe czynniki?


Racjonalnie i zdroworozsądkowo podejść do sprawy i skutecznie eliminować emisję niektórych substancji szczególnie jeśli mamy na to realny wpływ. Romantyczny blask świecy zapachowej możemy zastąpić świecą naturalną lub z wosku. Zadajmy sobie też pytanie czy naprawdę potrzebujemy bogatych w sztuczne substancje chemiczne odświeżaczy powietrza? Przekrojone na połówki cytrusy lub saszetki z suszoną lawendą z powodzeniem odświeżą każde wnętrze. 
W kuchni warto zainwestować w efektywny wyciąg. Można korzystać wyłącznie z farb i mebli ekologicznych, lecz nie każdy z nas nagle i ochoczo przystąpi do radykalnych zmian. 
Sprawdźcie jak dobrze się funkcjonuje w pomieszczeniach wyposażonych w oczyszczacz powietrza. W dzisiejszych czasach to must have każdego domu. Szczególnie jeśli urządzenie jest w stanie wyłapać najmniejsze cząstki oraz rozprowadzić czyste powietrze tak, aby równomiernie i dokładnie oczyścić całe pomieszczenie. 

W oczyszczaczu powietrza Dyson Pure Hot + Cool strumień powietrza jest wypychany przez wąskie szczeliny, dzięki czemu jest on precyzyjnie ukierunkowany. Unikatowa technologia pozwala na rozprowadzanie i mieszanie czystego powietrza w całym pomieszczeniu, aby oczyścić je w każdym zakątku.

Tryb oczyszczania z funkcją wentylatora oraz tryb rozproszony pozwalają na korzystanie z urządzenia przez cały rok. Latem urządzenie przejmuje rolę wentylatora zapewniając komfort podczas upalnych dni. Zimą przyjemnie nas ogrzeje.

Najważniejsze są filtry, filtr HEPA wzbogacony węglem aktywnym oraz borokrzemowy filtr z mikrofibry gwarantują wysoką skuteczność. Usuwają gazy i co najważniejsze zapewniają wychwytywanie 99,95% mikroskopijnych alergenów, pyłków czy pleśni oraz zanieczyszczeń o wielkości 0,1 mikrona.
Urządzenie pokazuje zanieczyszczenia powietrza, których nie widać gołym okiem. Na dodatek posiada ekran LCD, na którym wyświetla informacje o zanieczyszczeniach w domu w czasie rzeczywistym, a następnie automatycznie na nie reaguje. 


Nowoczesny design, wysokiej jakości materiały, smukły, elegancki wygląd to cechy, które od razu rzucają się w oczy. Sprytny patent z magnetycznym pilotem, który po prostu przyczepia się do obudowy oczyszczacza i nie trzeba się już martwić, że gdzieś się zawieruszy. Poręczny i prosty w obsłudze. A co najważniejsze pozwala we własnym domu oddychać pełną piersią.

Więcej na dyson.pl