Seriale obyczajowe, a także trzymające w napięciu produkcje akcji ze świetną i często gwiazdorską obsadą. Cały internet (i pewnie twoi znajomi również) plotkują o nich. Po prostu te tytuły od HBO GO i Netflix sprawią, że nie oderwiesz się do telewizora czy laptopa. A w rolach głównych zobaczysz takie sławy jak Kate Winslet, czy Elisabeth Moss. Sprawdź te seriale i to jak najszybciej.

"The Bold Type" (Netflix)

Jeśli tęsknisz za "Seksem w wielkim mieście", "Emily w Paryżu", czy filmem "Diabeł ubiera się u Prady" to ten serial jest z pewnością dla Ciebie. Kilka tygodni temu na Netflix pojawiły się 4. sezony "The Bold Type" (po pol. "Dziewczyny nad wyraz"), a produkcja opowiada o trzech przyjaciółkach pracujących w poczytnym magazynie Scarlet. Poznajemy ich kulisy pracy, a także problemy sercowe. A wszystko to okraszone klimatem Nowego Jorku (choć odcinki nagrywano w kanadyjskim Montrealu). Jest zabawnie, seksownie, optymistycznie i lekko oderwane od rzeczywistości, ale w tych czasach chyba większość z nas potrzebuje czegoś na poprawę humoru...

liczba sezonów: 4

"Mare z Easttown" (HBO GO)

Mimo, że od premiery tego tytułu minęło zaledwie kilka dni wszyscy mówią o świetnej roli Kate Winslet. Brytyjka wcieliła się postać detektyw z małego miasteczka w Pensylwanii. Kobieta aktualnie prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa i w tym samym czasie stara się, aby jej życie prywatne się nie rozpadło. "Historia zagłębia się w mroczne strony zżytej z sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość" -możemy przeczytać w informacji prasowej.

Serial składa się z siedmiu odcinków (premiera w każdą niedzielę).

liczba sezonów: 1

"Wąż" (Netflix)

Kolejny hit na Netflix (wyprodukowany przez BBC) i choć od premiery minął już prawie miesiąc temat mordercy Bikini Bill nie schodzi na dalszy plan. Zwłaszcza, że fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w latach 70. ubiegłego wieku.

Charles Sobhraj (znany również jako Serpent) to seryjny morderca, który kilka dekad temu na terenie Azji Południowo-Wschodniej tropił i zabijał zachodnich młodych turystów. Co ciekawe, jako pierwszy na jego trop natrafił niderlandzki konsul w Bangkoku, a nie policja. 

liczba sezonów: 1

"Opowieści podręcznej" (HBO GO)

Jak potoczą się dalsze losy bohaterki? June (Elisabeth Moss), jako przywódczyni rebeliantów, staje do walki z Gileadem. Podejmowane przez nią ryzyko przyniesie jednak nieoczekiwane konsekwencje i niebezpieczne nowe wyzwania. Jej dążenie do wymierzenia sprawiedliwości i zemsty, będzie miało na nią olbrzymi wpływ.

Na dodatek, Bruce Miller w rozmowie z magazynem Harper's Bazaar, zdradził, że chciał rozwinąć historię Nicka (w tej roli Max Minghella) już w sezonie 3, ale zabrakło mu odcinków, aby to osiągnąć. Potwierdził, że planuje to naprawić w nadchodzącym sezonie.

Uwaga, premiera zaplanowana została na 29 kwietnia w HBO GO.

liczba sezonów: 4

"Kto zabił Sarę"? (Netflix)

Już sam początek tej historii wbija w fotel. Skazany za przestępstwo, którego nie popełnił, Alex wychodzi po 18 latach z więzienia. Wszystko, czego pragnie, to zemsta na Rodolfie Lazcano, który prawdopodobnie wrobił go w morderstwo. Sytuacja komplikuje się, gdy Alex nawiązuje sentymentalną relację z Elisą, najmłodszą córką Lazcano, i gdy odkrywa, że Rodolfo jest jednak niewinny. Okazuje się, że jego reputację zniszczył ktoś zupełnie inny, kto umiejętnie ukrywał się w cieniu.

Masz ochotę na kolejne odcinki? Netflix niedawno potwierdził, że ten hiszpańskojęzyczny serial doczeka się kolejnego sezonu. 

liczba sezonów: 1