Co oznacza liczba 3?

Znaczenie liczby 3 jest wielorakie. Uważa się, że cyfra 3 symbolizuje jedność ciała, duszy i umysłu, a więc harmonię. Liczba ta bywa także postrzegana jako uosobienie doskonałości, symbol niebiańskiej opatrzności i jedności człowieka z naturą oraz wszechświatem. Nic dziwnego więc, że osoby będące trójkami zazwyczaj są bardzo pozytywnie postrzegane przez swoje otoczenie - zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym. W astrologii liczba 3 wiąże się z Wenus, a w tarocie odpowiada jej Cesarzowa.

Jaka jest numerologiczna 3?

Numerologiczna trójka jest niezwykle przyjazna i ciepła, przez co z łatwością nawiązuje nowe kontakty międzyludzkie. Jest ceniona za swoje liczne zalety, takie jak kreatywność, dobry gust, zmysł artystyczny, optymizm, elokwencja. Trójki cechują się ogromnymi pokładami empatii, co objawia się wielkodusznością i gotowością do pomocy drugiemu człowiekowi. Nie robią tego dla poklasku, a z potrzeby serca – są to osoby szczere, altruistyczne i bardzo idealistyczne. Wyróżniają się zmysłem artystycznym, przez co nietrudno im odnieść sukces w wielu dziedzinach związanych ze sztuką. Ważną cechą ludzi o wibracji 3 jest elokwencja i błyskotliwość, które w sprzyjających warunkach mogą się objawić gadulstwem, a nawet skłonnością do koloryzowania swoich opowieści. Wrodzony optymizm i pozytywne podejście do nowych wyzwań czynią trójki zdolnymi podjąć się nawet najtrudniejszych zadań, o ile tylko będą one interesujące - a o to nietrudno, ponieważ trójki często mają szeroką gamę zainteresowań. Ponadto zdarza im się zmieniać swoje pasje i z zapałem zabierać się za odkrywanie nowych rzeczy. Niestety zdarza się, że zapał trójek okazuje się słomiany – osoby te często ulegają szybkiemu znużeniu i porzucają rozpoczęte już projekty i pomysły, aby oddać swoją energię i czas czemuś zupełnie nowemu, co akurat wydaje im się bardziej ciekawe lub rozwijające. Wraz z dobrotliwością u osób o tej charakterystyce numerologicznej często w parze idzie łatwowierność i lekkomyślność. Potrafią pod wpływem szlachetnego impulsu i porywu serca zobowiązać się czasem do pomocy innym, której tak naprawdę nie są w stanie udzielić. Porywczość charakteru sprawia, że bez namysłu biorą na siebie zadania niemożliwe do wykonania, a kiedy wreszcie zdają sobie z tego sprawę, po prostu porzucają podjęte zobowiązania... bez większych skrupułów.

Kobieta - numerologiczna 3

Kobiety o tej wibracji urodzenia to dusze towarzystwa. Nie stronią od rozrywek i cenią sobie wygodne życie. Są optymistyczne i radosne, lubią poznawać nowych ludzi, ale rzadko się do nich przywiązują. Nie skrywają swojej wrażliwości, jednak daleko im do wiecznie użalających się nad sobą i innymi „płaczek”. Są czułe i romantyczne, choć niezbyt stałe w uczuciach. Kobieta-trójka to niezawodna przyjaciółka, powierniczka tajemnic i - zawsze gotowa do bezinteresownej pomocy - dobra dusza. Zdarza się jednak, że przez swą łatwowierność trójki dużo tracą i doznają licznych zawodów w relacjach międzyludzkich. Szybko jednak otrząsają się i nie załamują rąk, dalej pewnie krocząc przed siebie z uśmiechem na twarzy i otwartym sercem.

Mężczyzna - numerologiczna 3

Mężczyźni-trójki to zwykle wspaniali ojcowie, którzy starają się zapewnić swoim dzieciom nie tylko dobrostan materialny, ale także odpowiedni poziom rozwoju intelektualnego, poprzez dostarczanie różnorakich bodźców do rozwoju pasji i zainteresowań u dzieci. Taki ojciec to prawdziwe szczęście dla każdego dziecka – nie pozwoli na nudę i stagnację, zaplanuje niezapomnianą wakacyjną wycieczkę w nieznane, czasem wręcz dzikie miejsca, zaprowadzi na zajęcia z szermierki, a jeśli ten sport nie przypadnie dziecku do gustu, tata-trójka z łatwością znajdzie coś innego – strzelanie z łuku, lekcje śpiewu czy naukę nurkowania. Taki mężczyzna może czasem sprawiać wrażenie przysłowiowego „Piotrusia Pana”, z powodu swojego nieustannego zapału i dążenia do jak największej swobody i wolności. Będzie też zazwyczaj łagodnym człowiekiem, rzadziej typem macho. Przez swoją wrażliwość i indywidualizm może czuć się niezrozumianym, szczególnie kiedy nie będzie miał okazji do realizacji swoich licznych talentów i pomysłów. Szczególnie ważne dla takiego człowieka jest poczucie swobody w podejmowaniu decyzji.

Numerologiczna 3 w pracy

Trójki na polu zawodowym zwykle realizują się jako dziennikarze, aktorzy, muzycy, sprzedawcy, prawnicy. Monotonna praca przy komputerze lub przy taśmie fabrycznej to z pewnością nie zajęcie dla nich. Trójki nie znoszą nudy, za to uwielbiają wyzwania i cenią sobie możliwość zrealizowania własnych pomysłów. Kiedy widzą, że na jakimś stanowisku nie czeka ich nic interesującego zaczynają odczuwać nudę, zniechęcają się i często po prostu zmieniają pracę. Trójka lepiej sprawdzi się w pracy nad krótkotrwałym projektem, gdzie nie będzie trzeba długo czekać na widoczne efekty włożonego w pracę wysiłku. Z drugiej strony, jeśli trójka trafi wreszcie na stanowisko odpowiadające jej wymaganiom, będzie w stanie bardzo się zaangażować, czasem nawet zaniedbując przez pracę inne sfery życia.

Numerologiczna 3 w miłości

Trójkę w numerologii łatwo rozpoznać po tym, że szybko nudzą ją związki. Łatwo się zakochuje i równie łatwo jej uczucia słabną lub przechodzą na inny, nowy obiekt westchnień. Niestałość i zmienność w uczuciach mogą czynić trójki potencjalnie trudnymi partnerami do budowania wspólnego życia, choć ich wrażliwość, romantyzm i pomysłowość uczynią nawet krótkie relacje z trójkami niezapomnianymi. Podobnie jednak jak w przypadku kariery zawodowej, w przypadku miłości trójki również koniec końców potrafią się ustabilizować, jeśli tylko uda im się znaleźć odpowiedniego partnera. Warto przy tym zaznaczyć, że to niełatwe, ponieważ trójki maja bardzo wygórowane wymagania. Można śmiało stwierdzić, że szukają „chodzącego ideału”. Kiedy wreszcie znajdą kogoś, kogo uznają za takowy, nie pozwolą sobie na zdrady i będą bardzo dbały o wspólne szczęście oraz spełnienie w związku. Wtedy taka relacja będzie powszechnie uznawana za bardzo udaną i godną pozazdroszczenia. Elokwentny sposób bycia trójki pomoże jej zawsze postawić na swoje w sytuacjach konfliktowych.

Kto pasuje do numerologicznej 3?

Do osób o charakterze 3 najbardziej pasują ludzie podobni do nich. Niekiedy w relacjach jest tak, że przeciwieństwa się przyciągają i ludzie o odmiennych charakterach tworzą udane związki na zasadzie uzupełniania się nawzajem. W przypadku trójki ta kwestia wygląda inaczej – aby trójka nie znudziła się i czuła się spełniona z drugą osobą, osoba ta powinna dzielić z nią wspólne zainteresowania, pasje i poglądy. Często dobrym parterem dla takich osób są ludzie, którzy trochę „ściągają na ziemię” bujające w obłokach trójki, nie podcinając przy tym ich wiecznie gotowych do lotu skrzydeł. Natura odkrywcy, charakteryzująca ludzi o wibracji urodzenia 3, potrzebuje nowych doznań i bodźców, dlatego dobrym partnerem dla trójki będzie osoba lubiąca podróże, sporty ekstremalne lub potrafiąca gotować dania z różnych stron świata. Udaną i trwałą relację z 3 może stworzyć towarzyska, wesoła 5 lub kreatywna i odważna 1. Dobrym połączeniem numerologicznym będzie również związek trójki z przebojową 8 – taka para raczej nie będzie się nudzić w swoim towarzystwie! Trudniejsze okażą się związki trójek z dwójkami czy z czwórkami, gdyż te liczby są przeciwieństwami liczby 3 w numerologii – w takich relacjach potrzeba będzie dużo cierpliwości i pracy nad sobą obu stron, aby stworzyć coś trwałego i satysfakcjonującego.