Dostrzeganie naturalnego piękna i wymykanie się modowemu szufladkowaniu. 

Tym właśnie kieruje się polska marka. W swoich kolekcjach regularnie oferuje projekty wykonane z unikatowej, prążkowanej dzianiny, która dzięki specjalnemu splotowi modeluje sylwetkę i podkreśla jej atuty. W Nudyess nie znajdziecie klasycznej rozmiarówki, do której przyzwyczaiły nas sieciówki. Założycielki marki, Agnieszka Sołoń i Sandra Do Manh, wiedzą, że niskie numerki na metkach zapewniają jedynie pozorną pewność siebie, dlatego w Nudyess proponują tylko dwie opcje - XS/S i M/L. To, co przymierzycie ma sprawić, że zachwycicie się własnym ciałem i spojrzycie na nie zupełnie inaczej niż przez pryzmat numeru. 

Nudyess to głównie elementy z kategorii basic, ale takie, które pozostaną w Waszej szafie na lata, o ile nie na zawsze. Wyróżniają się ponadczasowym krojem, absolutną uniwersalnością i tkaniną nieprzeciętnej jakości. Dodatkowo, większość projektów marki możecie również skracać, a także personalizować tak, aby odpowiadały Wam w 100%. 

Fokus na dzianinę 

Bo to właśnie wokół niej skupia się większość kolekcji marki. Nudyess niemal w 100% swoich projektów wykorzystuje jedynie naturalne, certyfikowane dzianiny, które są bezpieczne zarówno dla naszej skóry jak i środowiska. Marka najczęściej stawia na prążkowaną bawełnę o bardzo gęstym splocie, która jednocześnie pięknie modeluje sylwetkę i jest bardzo wygodna. 

Poza prążkowaną bawełną, Nudyess korzysta również z mikromodalu. Droga produkcji tego materiału wiedzie od wiskozy. Wiskoza to włókno pochodzenia naturalnego, które uzyskuje się wskutek obróbki celulozy otrzymywanej najczęściej z brzozy, świerku lub sosny. W zależności od sposobu przetwarzania, wiskoza pozwala na uzyskanie materiału zbliżonego wyglądem do jedwabiu, wełny a nawet poliestru. "Sama wiskoza charakteryzuje się wysokim połyskiem, jest bardzo miękka i ładnie się barwi, ponadto nie elektryzuje się i jest wysoce higroskopijna. Jej główną wadą jest bardzo słaba sprężystość - praktycznie natychmiast się gniecie. Głównie z tego powodu zaczęto szukać sposobów, by uszlachetnić ten materiał. I tak powstał mikromodal" - tłumaczy Nudyess. 

Mikromodal to włókno celulozowe II Generacji, które swoimi właściwościami łączy zalety bawełny oraz tradycyjnej wiskozy. Jest w 100% naturalny, a dodatkowo wchłania wilgoć niż bawełna! Jest też bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz praktycznie się nie gniecie. Jednocześnie jest przyjemniejszy, „chłodny” w dotyku i bardzo delikatny oraz bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry. 

W zakładce "skład" większości projektów Nudyess znajdziecie również odrobinę elastanu. Znajduje się on tam jedynie ze względów praktycznych - wszystko po to, by projekty lepiej dopasowywały się do sylwetki u były trwalsze. Dodatkowo, dzianiny wykorzystywane przez Nudyess posiadają Certyfikat OEKO-TEX, znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych, a także Certyfikat GOTS, który oznacza, że pochodzenie włókien jest naturalne, a uprawy są prowadzone metodami ekologicznymi, w oparciu o odpowiednie międzynarodowe wytyczne.

SOFTLY

W tym sezonie do głównych kolekcji Nudyess dołączyła nowa linia, która wciąż pozostaje głęboko osadzona w DNA marki, a jednocześnie delikatnie odświeża jej ofertę. Jest jeszcze przyjemniejsza - delikatniej otula ciało i wprowadza komfort Nudyess na zupełnie nowy poziom. 

"Linia SOFTLY to odpowiedź na potrzeby klientek, które chcą po prostu poczuć się wygodnie i komfortowo. By spełnić to oczekiwanie, w SOFTLY została wykorzystana nowa, ale także naturalna i certyfikowana dzianina - mikromodal" - tłumaczy Nudyess. 

Kolekcja bazuje na trzech podstawowych kolorach: czerni, bieli i "tan" - opalonym odcieniu nude z którego słynie marka. W SOFTLY znalazły się różne kroje topów - na szerszych i węższych ramiączkach oraz z długim rękawem, a także spódnice, legginsy i zestawy bieliźniane, w które będziecie chciały nosić także poza sypialnią. 

SOFTLY i inne, kultowe już elementy marki Nudyess znajdziecie na stronie nudyess.com.