Nowy serial Netflix

Netflix dał nam trochę odpoczynku od hitów, które przed wakacjami wypełniały nasz wolny czas. Wygląda jednak na to, że już za chwilę będziemy mogli oglądać kolejny, wielki przebój. "Atypical", który pojawi się na platformie streamingowej Netflix 11 sierpnia, to serial opowiadający o 18-latku z autyzmem. Od jego rówieśników nie różni go praktycznie nic. Tak jak oni, chce on przeżyć jak najwięcej przygód oraz zobaczyć kobiece piersi. Jest to o tyle trudne, ponieważ na straży stoi nadopiekuńcza matka, która wierzy, że jej syn nie zniósłby złamanego serca.

Co ciekawe, Netflix daje nam kolejny serial, którego tematyka obraca się wokół problemów współczesnych nastolatków. Po "13 powodów", w którym mieliśmy szansę zmierzyć się z takimi problemami jak samobójstwo i depresja oraz ostatnim "Aż do kości", gdzie głównym tematem była anoreksja, "Atypical" jest krokiem naprzód. Porusza wyjątkowo trudny temat, który w Stanach Zjednoczonych jest aktualnie numerem 1.

Zobacz ranking najlepszych seriali Netflix >>

Autyzm, wbrew opiniom wielu nie jest chorobą, a innym postrzeganiem świata i myślenia. Diagnozowany jest u 1 na 68 dzieci, które codziennie mijamy w drodze do pracy. Od jego odkrycia w 1943 roku minęło na tyle sporo czasu, że dzięki licznym badaniom jesteśmy w stanie coraz lepiej rozumieć osoby z autyzmem i pomagać im w codziennych czynnościach. Oswajanie się z tym tematem jest również widoczne w kulturze masowej. I całe szczęście! Nie tak dawno pisaliśmy o nowej bohaterce Ulicy Sezamkowej, Julii - pierwszym muppecie z autyzmem>>. Pojawianie się zaburzenia jakim jest autyzm w kulturze masowej jest ważne, również ze względu na jego częste przekłamanie. Filmy takie jak "Rain Main", "Kod Merkury" czy serial NBC "Parenthood" powielają stereotypy, które powstały na temat autyzmu, a które dalekie są od prawdy. 

W serialu "Atypical" główą rolę zagra Keir Gilchrist, którego pamiętamy z filmowej adaptacji "Całkiem zabawnej historii" z 2010 roku. Nie możemy się doczekać!