Z wypiekami na twarzy czekałyście na nowości Zara? Hiszpańska sieciówka nie pozwoliła nam dłużej czekać i pokazała kolekcję Origins. Po dwóch poprzednich sezonach, które okazały się sukcesem i wciąż są aktualnymi całorocznymi projektami, wraca ta wyjątkowa odsłona Zara, wzbogacona o limitowane sezonowe elementy garderoby. "Zara Origins to projekt skoncentrowany na budowaniu współczesnej garderoby. Celem jest wymyślenie, stworzenie i zaoferowanie ubrań, które są nowo opracowanymi archetypami ich modeli, wykonane z najlepszych materiałów i wyprodukowane przy wykorzystaniu wiedzy i wysokich standardów rzemiosła. Wykorzystuje postępowy design, aby połączyć nowoczesne koncepcje z wyjatkową wartoscią" czytam w informacji prasowej popularnej marki. 

Ten sweter w paski z Zara to hit hitów. Model za niewiele ponad 100 zł jest już viralem TikToku>>

Premierze kolekcji towarzyszy też zupełnie nowa identyfikacja graficzna, którą stworzyła agencja kreatywna M/M Paris. Nowy font, a także siedem symboli lub obrazów posłużyły jako wizualny system kategoryzacji nowej struktury projektu. Nie zabrakło też muzycznego motywu, którym w tym sezonie zostały "Cztery pory roku" Antonio Vivaldiego, inspirując się którą Aoki Takamasa stworzył ścieżkę dźwiękową "Autumn". Kampanię sfotografował Jamie Hawkesworth, natomiast jedenastominutowy film o kolekcji, w którym występują Kazuya Tanabe, Shun Sugata i undergroundowy artysta tatuażu TAPPEI, to dzieło  Davida Scearce'a.

"W kampanii Japonia stanowi czyste, przemyślane i znakomicie zaprojektowane tło dla kolekcji, która została udoskonalona na podstawie doswiadczeń z poprzednich edycji, ale nadal zachowuje swoje minimalistyczne sylwetki i wzory. Elegancka paleta kolorów: granatowy, czarny, szary, wielbłądzi i biały, występuje w połączeniu z wysokiej jakości materiałami, takimi jak skóra, kaszmir, alpaka i bawełna. Poszukiwanie tej kwintesencji współczesnej garderoby naturalnie ewoluowało w sferę homeware. Zara Origins rozpoczęła się jako ćwiczenie mające na celu znalezienie idealnego białego T-shirtu lub najczystszych linii spodni dżinsowych, a teraz jest dopasowana do równie wyrafinowanych przedmiotów lifestyle’owych, w tym szklanek, zastawy stołowej, zapachów czy szlafroków" podkreśla Zara.

Meghan Markle założyła zegarek księżnej Diany. To kultowy model z lat 90.>>

Nowości Zara Origins są dostępne od 22 września 2022 roku na Zara.com oraz w wybranych stacjonarnych sklepach marki.

Królowa Letycja pożyczyła bluzkę od księżniczki Eleonory. Mama i córka wybrały model z popularnej sieciówki, który wciąż możecie kupić>>