Zara - nowości na jesień 2021. Kolekcja Studio

Moda premium w wersji Zara to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku nie tylko przez branżę mody, ale przede wszystkim klientów hiszpańskiej sieciówki. Ta ponownie zachwyciła, bo Studio to szczególnie dopracowane kolekcje, które spinają podejście projektantów marki do konkretnego sezonu (ubrania i dodatki, które się w niej znajdują, to zawsze praca całego atelier, które współpracuje ze stylistą Karlem Templerem i zespołem projektowym Zara).

Nowości Zara 2021: kolekcja dla kobiet

Jeśli chodzi o tę część kolekcji Studio, która dedykowana jest kobietom, możemy znaleźć tutaj między innymi połyskujące bluzki ze zwierzęcym printem, dwurzędowe płaszcze w jodełkę obszyte futrem oraz te szklafrokowe w klasyczną kratę, tweedowe sukienki z obniżoną talią, maxi w esy-floresy z luźnymi nadmuchanymi rękawami, a także modele plisowane z kołnierzykiem z koronki. Do tego m.in. cekinowy komplet top na ramiączkach + ołówkowa spódnica, luźny szary garnitur, a z dodatków długie skórzane rękawiczki czy grube paski z przeskalowanymi kwadratowymi klamrami. Jak czytamy w informacji prasowej, "celebracja tekstur i wrażeń dotykowych sprawia, że ​​cekiny mieszają się z aksamitem, pledem i tweedami, nadając znanym tkaninom kontekst tworzący nową propozycję, która czerpie swój styl z grunge'u z lat 90., przemieszaną z tkaninami i fasonami, które  sugerują coś bardziej wyrafinowanego i luksusowego". W palecie barw znalazły się odcienie ziemi, które podbijają detale postarzanego metalu (tworząc wrażenie pamiątek vintage przekazywanych z pokolenia na pokolenie). 

Wyprzedaż online w Reserved: sieciówka obniżyła ceny nawet o 50%. Oto 10 rzeczy, które warto kupić na mid season sale>>

Tej części kolekecji towarzyszy kampania sfotografowana przez Stevena Meisela, w której możemy podziwiać takie modelki, jak Rianne Van Rompaey, Meadow Walker, Raquel Zimmerman, Sasha Pivovarova, Kirsten Owen, Marisa Berenson, Precious Lee, Chiharu Okunugi, Yumi Nu i Amar Akway. Widzimy je także w filmie wyreżyserowanym przez Fabiena Barona, który powstał na potrzeby promocji Zara Studio jesień-zima 2021/2022.

Nowości Zara 2021: kolekcja dla mężczyzn 

Tu w kampanii widzimy najważniejszych nowych aktorów, takich jak Jorge Lopez, Malachi Kirby, Arnaud Valois i Niels Schneider. To własnie oni stają przed obiektywem fotografa Davida Sima i to własnie ich filmowo uwiecznia znów Fabien Baron. 

A co w samej kolekcji? Odkrywanie klasycznej męskiej garderoby, którą projektanci Zara miksują ze sportowym stylem i futuryzmem. "Znane elementy odzieży wierzchniej są powiększone i podane zupełnie inaczej, aby uzyskać nowy wygląd. Miękka wełna nadaje bogatą teksturę i luksusowe wrażenie. Precyzyjnie skrojone ubrania są połączone z nylonowymi podszewkami. Krawiectwo staje się luźne i pasuje do ulicznego stylu. Dodatki to m.im. krawaty, skórzane mokasyny, masywne botki lub trampki" głosi informacja prasowa.

Torebki Zofii Chylak w nowej odsłonie. Polska projektantka w kolekcji jesień-zima 2021, pełnej przyszłych it bags, zachwyca jeszcze bardziej>>

Nowości Zara 2021: kolekcja dla dzieci

W Zara Studio jesień-zima 2021/2022 nie zabrakło też propozycji dla najmłodszych. Tutaj najbardziej kreatywne głowy hiszpańskiej sieciówki postanowiły sięgnąć po garderobę inspirowanią dziećmi gwiazd rocka - mamy więc futrzane lamparty, tweedowe pelerynki, spódnice w kratę, metaliczne sukienki, a nawet koszule z kołnierzykiem i muszką (oraz modele flanelowe w klimacie grunge), wąskie dżinsy czy cięższe botki, a także buty creepersy.

Nowości Zara z kolekcji Studio dostępne są w sprzedaży od dziś, 14 października. Projekty znajdziecie w wybranych sklepach stacjonarnych oraz na zara.com.