Nowa kolekcja Reserved: kolorowa kapsuła "Colour Treats"

Projektanci i marki przywiązują coraz więcej uwagi do idei "trans-seasonal": to znaczy przejścia sezonu zimowego w wiosenny. W Reserved kolekcja przejściowa nie jest już tak stonowana i neutralna jak w ostatnich (między) sezonach. Tym razem marka stawia na energetyczne kolory, które - zgodnie z dopamine dressing - serwują nam dawkę hormonów szczęścia. Jeden z najsilniejszych trendów najbliższych miesięcy to moda, na jaką czekaliśmy i która jest reakcją na spokój i wyciszenie poprzednich sezonów. Taka, która polega na łączeniu mocnych odcieni w zaskakujące, czasem wręcz kontrastujące palety, zachęca znów do zabawy modą, luzu, radości i cieszenia się z tu i teraz. 

Lista 22 modnych rzeczy, w które warto zainwestować w 2022 roku>>

Jak Reserved podchodzi do dopamine dressing? Marka przykuwa ogromną uwagę do palety barw: tutaj odcienie fioletu i lila zestawiono z nasyconym różem, głęboką i zatopioną w soczystości zielenią, wyrazistym turkusem, kobaltem, błękitem bezchmurnego nieba. Kolejny krok to błysk - dżins, plis i pikowanie mienią się w zależności od faktury. Printy, które towarzyszą tej kolekcji, wywodzą się z inspiracji rzemiosłem. "To specjalnie zaprojektowane żakardy z motywem w luźny sposób imitującym regularny rytm papierowych piniat (południowoamerykańskich zabawek wypełnionych cukierkami) lub oddające malarskie odcienie zdjęcia nadmorskiego zachodu słońca, dające efekt kilimu. Wykorzystane barwy tylko na pozór gryzą się ze sobą, tworząc hipnotyzujące, artystyczne kompozycje. Dużą rolę odgrywają różne dzianinowe sploty: poszerzają się i zwężają, zmieniają kierunek lub składają się w oryginalny patchwork, w którym każda łata wydziergana jest innym splotem" czytamy w informacji prasowej Reserved.

Nowa kolekcja Reserved "Colour Treats" / fot. Dorota Szulc / mat. prasowe Reserved

W kolekcji znalazły się między innymi dzianinowe komplety ze spodniami, sety spódnic, miękkie bezrękawniki, swetry w artystyczne wzory, misiowe polary, sukienki w skandynawskim stylu czy cała galeria elementów dżinsowych (które nie są klasycznie niebieskie, a cukieroworóżowe, liliowe i błękitne) - minisukienka, kombinezon, kamizelka, spódnica z paskiem. Widzimy tutaj też ukłon w stronę szafy kapsułowej, bo kolorowe i odważne projekty Reserved powstały tak, żeby łączyć je ze sobą na różne sposoby. 

Jak odbudować szafę kapsułową w 2022? Wskazówki, które pomogą Ci znaleźć swój styl>>

Premierze kolekcji, która dziś trafiła do sprzedaży, towarzyszy przepiękna sesja zdjęciowa. Kampanię sfotografowała dla Reserved Dorota Szulc, a stylizacje przygotowała Marta Zaczyńska. "Colour Treats" obejrzycie już w naszej galerii.

Zdjęcia: Dorota Szulc @szulcworks
Stylizacja: Marta Zaczyńska @mzaczynska
Modelka: Matylda Sokołowska @matyldka_sokolowska
Makijaż i fryzury: Gor Duryan @gorgeousduryan