Na redakcyjną wyprawę do Trójmiasta potrzebowaliśmy sprzętu odpornego na każde warunki (festiwalowy deszcz, plażowanie) i 24-godzinnego dostępu do sieci. Internet to nasza praca i hobby, dlatego nawet na zacisznej plaży szukamy 3G. Z pomocą przyszła nam sieć Orange, która udostępniła nowoczesne, wodoodporne tablety Sony XperiaZ. 495 gramów i 6,9 mm grubości, ekran Full HD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor 1,5 GHz, 2GB RAM i 32GB dysku. To tyle jeśli chodzi o technikalia. Dla laika najważniejsze jest, że XperiaZ jest odporny na wodę i kurz, więc mógł nam służyć zarówno na festiwalowym polu, jak i na sopockiej plaży.

Najlżejszy 10-calowy tablet z powodzeniem zastąpi papierową książkę i odtwarzacz mp3, nakręci plażowy filmik i pozwoli pograć w ulubione Angry Birds. My od razu zarejestrowałyśmy się w wypożyczalni e-booków "Czytelnia Tu i Tam". Orange we współpracy z Empikiem oferuje ponad 12 tysięcy tytułów. Pakiet wypożyczeń bez ograniczeń kosztuje niecałe 20 zł miesięcznie, a próbny tydzień jest bezpłatny. Nie brakuje bestsellerów i nowości wydawniczych. My lekturę rozpoczęliśmy od "Ciemno, prawie noc", mrocznej baśni o Wałbrzychu Joanny Bator

Zobacz, gdzie zaprowadziła nas nawigacja Orange - modne Trójmiasto na wyciągniecie ręki >>>

Na tablecie XperiaZ szukaliśmy też wskazówek dojazdu do najciekawszych miejsc w Trójmieście, wrzucaliśmy festiwalowe zdjęcia na Instagram, a raz posłużył nawet jako lusterko. Co ważne - nie baliśmy się używać go w deszczu, na plaży dzielnie znosił krople lemoniady i mojito, a bateria wytrzymywała wszelkie nasze fanaberie. To świetny przykład elektroniki przygotowanej na intensywne wakacje, która na pewno nie znudzi się po urlopie.


Dzięki naszej FOTORELACJI lepiej poznacie tablet XperiaZ >>>