Deleguj zadania i zyskaj czas dla siebie

Obojętne, czy chodzi o obowiązki służbowe, czy domowe: inni mogą Cię wyręczyć. Cateringi coraz częściej odciążają nas nawet na co dzień. W sprzątaniu pomogą inni domownicy lub nowoczesne roboty sprzątające, a aplikacje mobilne sprawnie podzielą listę zakupów. Dzięki temu nie tylko skupisz się na najważniejszych rzeczach, ale także znajdziesz więcej czasu dla siebie. 

Co pozwoli Ci spełnić jak najwięcej noworocznych postanowień i bez zmartwień wypełniać kalendarz karnawałowymi spotkaniami, a także zapewni Ci siły do walki z niespodziewanymi zmianami planów czy niesnaskami z bliskimi lub szefostwem? Dbanie o swoje zdrowie. Przekonaj się, że to nie takie trudne, nawet kiedy roboty masz po uszy.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Aktywność fizyczna wspomaga odporność i poprawia nasze samopoczucie psychiczne - to fakt. Właśnie to jest nam potrzebne teraz, przed nadchodzącymi feriami zimowymi lub wyjazdami karnawałowymi, a także w obliczu nowych wyzwań czy to zawodowych, prywatnych. Tylko jak tu wybrać się na siłownię, kiedy w domu czeka dłuuuga lista innych postanowień noworocznych?

Dobrą wiadomością jest to, że nawet czynności, które wykonujemy bardzo często, jak chodzenie na zakupy, można zaliczyć jako dobroczynny dla zdrowia ruch (o ile nie rozpieszczasz się za bardzo słodkimi przekąskami na umilenie spaceru między półkami). Z kolei podczas gotowania potraw wymagających odczekania aż coś się upiecze lub podsmaży, możesz wykonać 10 przysiadów czy pajacyków. A na poświąteczne odstresowanie się wypróbuj jogę, której podstawowe pozycje w połączeniu z poprawnym, głębokim oddychaniem i wyciszającą muzyką pomagają wrócić do równowagi psychicznej. Joga z rana przygotuje Twoje ciało do intensywnego, zabieganego dnia, zaś wieczorna medytacja uspokoi zszargane nerwy, a w konsekwencji przyniesie niezakłócony, głęboki sen. 

Za uwzględnienie ruchu w swojej rutynie podziękuje Ci nie tylko Twój organizm, ale także najbliżsi, którzy z pewnością zauważą luźniejsze podejście do codziennych zadań.
 

Wykonaj coroczne badania bez wychodzenia z domu


Jeśli z tyłu głowy pojawia Ci się natrętna myśl, mówiąca, że w minionym roku nie zdążyłaś przeprowadzić podstawowych badań krwi - przestań martwić się, że nie znajdziesz czasu na umówienie pobrania także i tym razem. Istnieje już usługa, która ułatwi Ci dbanie o swój organizm, pozwalająca na zamówienie badania krwi do własnego domu.

Usługi uPacjenta.pl to wygodny sposób na sprawdzenie swojego zdrowia. Zamiast stać w korku, czekać w kolejce i stresować się pobraniem, oczekujesz specjalisty medycznego w ciepłych kapciach, siedząc w ulubionym fotelu. Czy to bezpieczna forma badania? Oczywiście! Doświadczeni pracownicy uPacjenta dbają o odpowiednią higienę zabiegu. Niestraszny im Twój poświąteczny bałagan, czworonożni przyjaciele czy gotujący się w kuchni bigos :) 

Co więcej, przy jednej wizycie można przebadać nawet 3 osoby, w tym dzieci! Personel uPacjenta ma doświadczenie w pracy z najmłodszymi. To chyba jasne, że pobrania krwi w domu są dla pociech bardziej komfortowe. Bezpieczne, znane otoczenie i szereg ulubionych zabawek w zasięgu budzi mniej niepokoju niż nieznane, pachnące środkami dezynfekcyjnymi pomieszczenie.

Wśród badań dostępnych w uPacjenta znajdują się pakiety, czyli zestawy badań, które wykonane przy jednej wizycie dadzą pełniejszy obraz zdrowia. e-Pakiet dla każdego zawiera badania, które powinno się wykonywać corocznie. To nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy! Przede wszystkim jednak to szerszy ogląd na ważne obszary zdrowia, które powinny być monitorowane regularnie po to, byśmy jak najdłużej mieli siły przygotowywać wigilijne spotkania i uczestniczyć w nich z największą radością.

Kąpiel dla zdrowia

Nawet jeśli nie dasz rady dostać się do swojej manicurzystki, z pewnością wygospodarujesz czas na relaksującą, gorącą kąpiel, która ukoi Twoje zmysły, a także poprawi krążenie krwi. Co najmniej raz w miesiącu pozwól sobie na bardziej wytworną odmianę domowej kąpieli, która z powodzeniem zastąpi wizyty w salonach urody. Zapal świeczki i puść ulubioną muzykę, a do wody dodaj olejki eteryczne, które wprowadzą element aromaterapii. Możesz np. zdecydować się na olejek różany, lawendowy lub sosnowy, które działają uspokajająco, bądź te, które pomagają na stany przeziębieniowe: kamforowy, eukaliptusowy lub z drzewa herbacianego. W trakcie kąpieli nałóż na twarz lub włosy maseczkę, a ciało delikatnie wymasuj gąbką. 

Pamiętaj, że zadbane ciało odwdzięcza się pogodą oraz spokojem ducha, którego czasami brakuje w codziennym zabieganiu. Kiedy czujemy się ładnie, spoglądamy na siebie z większym zrozumieniem i akceptacją, a to pozwoli z rozsądkiem stawić czoła noworocznym postanowieniom.
 

Postanowienia noworoczne są dla Ciebie

…a nie Ty dla nich. Zaoszczędzony dzięki aplikacjom, sprzętom czy wygodnym i praktycznym usługom czas poświęć temu, co najlepiej wpłynie na Twoje zdrowie oraz samopoczucie zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie. Wszystko po to, by spełniły się życzenia szczęśliwego nowego roku w zdrowiu, radości i pomyślności.