Zofia Chylak podzieliła się z nami swoją nową kolekcją, która dziś trafia do sprzedaży i będzie dostępna online. Nowości spod znaku Pre-Fall 2021 to torebki w charakterystycznej dla polskiej projektantki czerni, a także - tym razem - błękicie bezchmurnego nieba, określanego czasem jako "baby blue". Obok worków i klasycznych shopperek, znajdziemy tutaj między innymi przeskalowane kopertówki obszyte falbaną (wyglądają jak miękkie poduszki), ale też modele o owalnych kształtach i te inspirowane vintage. Uwaga: nie ma tu skóry. Chylak zastępuje ją materiałem, który w 62% jest poliestrem z recyklingu prosto z dna oceanu.

Modne klapki na obcasie: 5 modeli, dla których straciły głowę dziewczyny z branży. Codziennie widujemy je na redakcyjnych korytarzach>>

Tak, to nie koniec nowości - okazuje się, że Chylak prowadzi badania nad nowymi, zrównoważonymi sposobami pracy, a także alternatywami tkaniny i techniki. To dlatego nowa kolekcja Pre-Fall 2021, ochrzczona nazwą Moiré, wykonana jest prawie w całości z przetworzonego plastiku oceanicznego, zrównoważonych włókien wiskozowych oraz nici z recyklingu. Robi wrażenie, prawda? Tkanina moiré (mora), którą możecie tu zobaczyć i od której wzięło się imię tych nowości, jest znana z efektu falowania i wręcz przypomina fale. Jej tradycja sięga starożytnego Egiptu. Teraz jednak produkuje ją w w Lyonie we Francji rodzinna firma, która od pięciu pokoleń używa tradycyjnych technik ogrzewania materiału i ręcznego nacisku wałkami, w efekcie czego powstaje słynna tekstura. 

Nowa kolekcja torebek Chylak / fot. Gosia Turczyńska

Bohaterką kampanii została modelka Ewa Witkowska, którą specjalnie dla Chylak sfotografowała Gosia Turczyńska. Więcej zachwycających fotografii z kampanii znajdziecie w naszej galerii.

10 białych sukienek, które chcemy kupić jeszcze tego lata. Świetnie sprawdzą się także jesienią>>

PHOTOGRAPHY Gosia Turczyńska

STYLING Chiara Janczarek

MAKE-UP Wilson

HAIR Adrian Własiuk

MODEL Ewa Witkowska

SET DESIGN Ania Witko

PRODUCTION Forward Production / Łukasz Nowak