W ELLE wiosna w pełnym… makijażu wykonanym kosmetykami Chanel. Wystąpiła w nim na marcowej okładce Ola Rudnicka uchwycona przez jedną z najzdolniejszych fotografek młodego pokolenia Agatę Serge. To jej debiut, i to podwójny, bo jest także współautorką okładki digitalowej, którą stworzyła wraz ze sztuczną inteligencją. AI na podstawie komend wydanych przez Agatę wygenerowała okładkę w swojej estetyce – możecie ją obejrzeć w naszych social mediach. Fotografka opisała to entuzjastycznie: „Sam proces – wow! Chyba już umiem odpowiedzieć sobie na pytanie z początku rozmowy – jestem zdecydowanie na tak” – mówi na łamach magazynu o zaletach udziału sztucznej inteligencji w procesie kreacji. Koniecznie obejrzyjcie w papierowej wersji sesję Chanel, w której barwne wzory, aplikacje i hafty współgrają z kolorem w makijażu.  

Chcieliśmy, żeby „Technologia piękna” – hasło marcowej okładki miało wiele wymiarów. Raz – urodowy, bo to numer, w którym ogłaszamy ELLE International Beauty Awards i najlepsze kosmetyki roku w trendach na wiosnę-lato. Dwa – modowy. Piszemy o wirtualnych przymierzalniach i sklepach sprzedających ubrania w Metaverse oraz stylistkach pokroju Madeline, która jest chatbotem koncernu Kering KNXT. I wreszcie trzeci kontekst – społeczny. Trwa rewolucja cyfrowa, a rola kobiet jest w niej ogromna. Przedstawiamy 11 z nich , które współtworzą świat nowych technologii nie tylko od strony biznesowej, prowadząc prosperujące start-upy, ale także naukowej i analitycznej. 

Nie samą technologią ELLE żyje. Dla przeciwwagi w trendach romantyczne sukienki z falbanami, piżamowe bluzki z kokardą, a wszystko przełamane męskimi w charakterze swetrami. Byliśmy obecni na fashion weekach i raportujemy z samego ich serca – Mediolanu. Które pokazy były udane? Kto wzbudził sensację? Jakie modelki są teraz na topie, a któremu projektantowi szyki popsuła pogoda? Takie newsy tylko w ELLE!   

„Zrozumiałem, że bogacz nie kupuje jachtu, lecz własną wersję rzeczywistości, którą narzuca innym” – mówi nam laureat Pulitzera Hernan Diaz. W rozmowie zatytułowanej „Miłość, władza, pieniądze” autor „Zaufania” zdradza: „Przerażające byłoby pisać z absolutną pewnością siebie”. Na tym nie koniec ciekawych wywiadów. Piotr Pacek wyjaśnia, dlaczego interesuje go ścieżka, jaką podąża jego bohater, socjopatyczny szlachcic w filmie „Kos”, a profesor Marzena Dębska, ginekolożka, tłumaczy swoją drogę zawodową – ma na koncie ponad 140 operacji na sercach dzieci w łonie mamy i jest wytrwałą edukatorką seksualną. Odczarowuje słowo cipka i walczy o refundację zapłodnienia in vitro. 

Na finał marcowego numeru zapraszamy Was do domu Camille Razat, modelki, aktorki znanej z serialu „Emily w Paryżu” i na Cypr – wyspę spektakularnych zachodów słońca i pięknych plaż, które z każdym dniem stają się coraz cieplejsze.