Gucci - torebka Jackie 1961 nowością włoskiego domu mody

Pamiętacie pokaz Gucci na jesień i zimę 2020/2021? To właśnie wtedy można było zobaczyć pierwszy raz wskrzeszony model jednej z najsłynniejszych torebek włoskiego domu mody, Jackie Bag. Model typu hobo z charakterystycznym złotym zapięciem, który ujrzał światło dziennie w 1961 roku, przez lata 60. i 70. był nieodłącznym elementem podróżnym najmodniejszych dziewczyn tamtych dekad (jedną z fanek torebki była Jackie Kennedy i właśnie od jej imienia projekt zaczęto nazywać "The Jackie"). Na przestrzeni lat Gucci z powodzeniem unowocześniało torebkę, a teraz wraca ona w wersji opracowanej przez Alessandro Michele, który ochrzcił ją jako Jackie 1961.

Modne torebki na jesień, które pasują na każdą okazję. Zabieramy je do biura, na trening i na imprezę>>

"To połączenie jego fascynacji kodami archiwalnymi i współczesną wizją" czytamy w informacji prasowej marki. W istocie - nowa torebka Gucci zachowuje styl vintage, ale jest dostosowana do współczesnych trendów oraz powstała z myślą o niebinarnym przeznaczeniu, dzięki czemu z powodzeniem może ją nosić każdy (dokładnie tak jak na wybiegu kolekcji Gucci jesień-zima 2020/2021). Co więcej, model jest na tyle uniwersalny, że dopasowuje się do praktycznie każdego stylu, bez względu na to, czy jest to grunge, a może jednak minimalistyczna elegancja. 

Torebka w nowej wersji ma mniejszy rozmiar (można je kupić w wersjach średnia, mała i mini), zmieniła się także jej sylwetka - teraz linie są czyste, co podkreśla oryginalne zapięcia.

Największy rozmiar Jackie 1961 można kupić wykonany z czarnej i czerwonej skóry oraz w płótnie GG Supreme z charakterystycznym paskiem Web. Mniejsze wersje mają rozszerzoną paletę kolorystyczną, w której znajdziemy między innymi cukierkowe pastele, odcienie bzu, masła, jasnoniebieskiego i delikatnego różu oraz wężowy print. Ich zdjęcia oraz packshoty możecie obejrzeć już w naszej galerii. Przyjrzyjcie się dobrze torebce Jackie 1961 - ma sporą szansę stać się nową it bag pożądaną przez każdą dziewczynę z branży mody i nie tylko.

Modne torebki na nowy sezon [trendy jesień-zima 2020/2021]>>

Torebka Gucci - Jackie 1961 / mat. prasowe

Torebkę zdążyły przetestować już gwiazdy, które teraz nie chcą rozstawać się z Jackie 1961 na krok. Harry Styles połączył swój czarny model ze sztruksowymi spodniami w miodowym kolorze oraz zieloną koszulą i w takiej właśnie stylizacji można go było zobaczyć w Londynie pod siedzibą studia BBC Radio w lutym 2020. Fanką tego projektu jest także piosenkarka Clara Luciani - stylowa Francuzka podczas sierpniowego Angouleme French Speaking Film Festival postawiła na torebkę w geometryczny wzór z monogramami Gucci oraz fioletowy męski garnitur. Nową Jackie noszą też między innymi aktorki Zhao Lusi i Xu Lu oraz piosenkarka Yu Shuxin, Xu Jiaqi, Kong Xueer i Xie Keyin.

Modne dodatki i akcesoria: 6 rzeczy, w które warto zainwestować w nowym sezonie [trendy jesień-zima 2020/2021]>>