Aż dwie trzecie kobiet na całym świecie ma włosy falowane, kręcone lub supełkowe. Choć jeszcze do niedawna o pięlęgnacji włosów innych niż proste mówiło się mało, lub co gorsza, mówiło się bez odpowiedniej znajomości tematu, to w ostatnich latach trend ten ulega gwałtownym zmianom - i bardzo słusznie! Odpowiedni dobór kosmetyków do włosów kręconych to pierwszy krok na drodze do celebracji swojego naturalnego piękna. Szerzenie wiedzy na temat świadomego dbania o kręcone włosy sprawiło, że wiele kobiet wraca do fryzury jaką obdarzyła je natura. Zauważyć to można chociażby na wybiegach, w filmach, w mediach społecznościowych oraz na ulicach miast, gdzie widać coraz więcej kobiet, które odważnie noszą naturalne fale, loki i włosy supełkowe.

Rodzaje kręconych włosów

Włosy kręcone, czyli jakie? Wyróżniamy trzy podstawowe typy: falowane, kręcone i supełkowe. Po czym je rozpoznać i które kroki są najważniejsze w ich codziennej pielęgnacji?

Włosy falowane i lekko kręcone mają kształt litery S lub są skręcone w spiralę. Czego potrzebują? Lekkiej odżywki i kosmetyków modelujących, które nawilżą włosy bez ich zbędnego obciążania.

Mocno kręcone włosy występują w formie luźnych lub ciasnych i sprężystych loków, których pasma owijają się wokół siebie. Charakteryzują się większą porowatością i mają skłonność do przesuszania, dlatego potrzebują produktów intensywnie nawilżających i wzmacniających takich jak maski do włosów czy pielęgnacja warstwowa bez spłukiwania.

Włosy supełkowe charakteryzują się bardzo gęstym skrętem przy skórze głowy, który delikatnie rozluźnia się przy końcach. Są z natury cieńsze, delikatniejsze i bardziej podatne na mikrouszkodzenia, dlatego wymagają od nas maksymalnego odżywienia. Jakie produkty najlepiej sprawdzą się w tej roli? Te, które dogłębnie je nawilżą oraz nadadzą miękkości, na przykład pielęgnujące olejki pozostawiane na włosach na noc.

Curl Manifesto

Jak same widzicie, opracowanie skutecznej pielęgnacji włosów kręconych to cel, do którego realizacji potrzebna jest profesjonalna wiedza i wieloletnie doświadczenie. Na wysokości zadania stanęła francuska marka Kérastase, która z myślą o potrzebach i wyzwaniach kobiet o włosach falowanych, kręconych i supełkowych stworzyła luksusową gamę produktów Curl Manifesto, będącą wynikiem wieloletnich badań, testów i konsultacji z ekspertami w tej dziedzinie.

W modułowej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb pielęgnacji znajdziemy aż 8 produktów, które choć działają na innych płaszczyznach, to intensywnie współpracują, by dogłębnie nawilżyć i odżywić włosy oraz podkreślić w nich to co najpiękniejsze.

Nawilżająca kąpiel Curl Manifesto

Ta bogata w odżywcze mikroelementy kąpiel delikatnie oczyszcza skórę głowy i włosy, pozostawiając je nawilżone bez dodatkowego obciążenia. Już po pierwszym użyciu włosy są wyraźnie odbite od nasady, a kształt fal i loków jest bardziej wyraźny.

Nawilżająca odżywka Curl Manifesto

Lekka odżywka od Kérastase ułatwi rozczesywanie splątanych włosów, a obecny w jej składzie miód manka z Nowej Zelandii przywróci im naturalną objętość, blask oraz zredukuje efekt puszenia się włosów.

Odżywcza maska Curl Manifesto

Na trzecim etapie pielęgnacji warto sięgnąć po czyniącą cuda maskę z serii Curl Manifesto. Swoje absolutnie niezastąpione działanie zawdzięcza obecnym w jej składzie opatentowanym ceramidom, które precyzyjnie uszczelniają łuski włosów. Efekt? Wzmocnione, elastyczne i wyraźnie bardziej miękkie loki.

Nawilżający krem do loków Curl Manifesto

Lekka formuła wzbogacona o glicerynę intensywnie nawilża i chroni włosy przed wysoką temperaturą. Dodatkowo kosmetyk posiada właściwości redukujące puszenie, dzięki czemu pomaga utrwalić kształt skrętów. Na ten produkt czekały wszystkie curly girls!

Odżywczy olejek Curl Manifesto

Wielofunkcyjny olejek to produkt, który pokocha każda z nas, niezależnie o typu i tekstury włosów. Połączenie trzech substancji aktywnych to przepis na wzmocnione i przyjemne w dotyku włosy oraz dobrą kondycję skóry głowy. Zależnie od oczekiwanych rezultatów olejek możemy nałożyć przed lub po myciu włosów oraz jako nocna pielęgnacja regenerująca.

Nawilżający żel do loków Curl Manifesto

Produkt, którego nie może zabraknąć w pielęgnacji włosów kręconych to nawilżający żel, który podkreśla i definiuje skręt. Ten od Kérastase dodatkowo łączy właściwości odżywczego kremu i zapewnia kontrolę przeciw puszeniu do 24h. I ten zapach! Od razu bo zastosowaniu w powietrzu roznosi się wyraźny kwiatowy  aromat wzbogacony o nuty białego piżma i mleka miodowego. 

Spray odświeżający loki Curl Manifesto

Lekka mgiełka natychmiast poprawia skręt fal i loków, przywracając ich wyraźny kształt między myciami. Efekt? Spektakularnie odbite od nasady włosy, pełne połysku i objętości nawet na drugi dzień po umyciu. Uwielbiamy!

Rytuał pielęgnacyjny Curl Manifesto w salonie fryzjerskim

Odżywcze produkty z linii Curl Manifesto czekać będą na Was również w salonach fryzjerskich. Wyszkoleni profesjonaliści z pomocą jeszcze szerszej gamy kosmetyków zadbają o dogłębne nawilżenie każdego pasma włosów falowanych, kręconych i supełkowych.

Curl Manifesto to nie tylko linia innowacyjnych produktów, to również głośna kampania edukacyjna, obejmująca bardzo wiele aspektów, w tym kształcenie nowych ekspertów od loków. 

"Będziemy walczyć o zmianę narracji dotyczącej kręconych włosów, aby wszystkie kobiety mogły czuć się pewne siebie, dumne i zadowolone z piękna, jakim obdarzyła je natura"

Przygotowaliśmy potężną kampanię celebrującą piękno wszystkich typów włosów kręconych, opartą na mocnym przekazie: Manifestuj swoje piękno. - mówi dyrektorka globalna marki Kérastase, Rosa Carrico