Fani malarstwa Vincenta Van Gogha od dawna czekali na taką kolekcję! Dzieła Van Gogha zdobią teraz obszerną kolekcję butów, akcesoriów i ubrań ulubionej marki skateboaderów. Obrazy legendarnego postimpresjonisty zostały nadrukowane m.in. na w kultowych modelach Vans Classics. Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kultywowanie dziedzictwa i kolekcji dzieł sztuki Van Gogha. Kolekcja Vans x Van Gogh będzie w sprzedaży na całym świecie już 3 sierpnia.

 Współpracą zachwyceni są też przedstawiciele Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. To niecodzienna forma promocji mniej znanych prac holenderskiego malarza:

Jesteśmy zachwyceni kolekcją Vans x Van Gogh Museum, ponieważ wiąże się ona z naszą misją, aby życie i praca Vincenta van Gogha były dostępne dla jak największego grona osób, aby mogły ich ubogacać i inspirować" - powiedział Adriaan Dönszelmann, Dyrektor Zarządzający Muzeum Van Gogha. 

Vans x Van Gogh - co znajdzie się w kolekcji?

Kolekcja skupia się na dziełach: Czaszka, Kwitnący Migdałowiec, Autoportret i Słoneczniki, które możemy oglądać w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Wszystkie modele butów z kolekcji Vans x Van Gogh Museum są wykończone oryginalną grafiką, która imituje charakterystyczne dla artysty pociągnięcia pędzla. To nie koniec niespodzianek!  Kolekcja będzie miała również specjalną metkę przedstawiającą fakty historyczne na temat dzieł Vincenta Van Gogha. 

Vincent van Gogh to jeden z najważniejszych i najbardziej rewolucyjnych malarzy przełomy XIX i XX wieku. Jest autorem ponad 2 tysięcy dzieł. Sławę zyskał dopiero po (prawdopodobnie) samobójczej śmierci. Niedawno w kinach mogliśmy oglądać film "Twój Vincent". Polsko-brytyjska koprodukcja to animacja opowiadająca o życiu i tajemniczej śmierci słynnego malarza. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata.