The Odder Side AW20

O swojej nowej kolekcji Justyna Przygońska i Brygida Handzelewicz-Wacławek piszą w formie listownej - opowiadają, jak spędziły jeden dzień w wyśnionym Biarritz, w otoczeniu wysmakowanych wnętrz willi Magnan, która wzniesiona została przez hiszpańską rodzinę królewską, a dziś rezydują tu artyści z całego świata. "Przestrzeń iskrzy się przedmiotami i meblami z okresu art deco i mid-century. Popijaliśmy herbatę z XIX- wiecznej chińskiej porcelany, nasze oczy cieszył widok pater z cytrynami, renesansowe rzeźby dotrzymywały nam towarzystwa. Ciepłe światło wyłaniało pastelowe barwy wnętrz. Rustykalne, niemal niedbale ułożone bukiety w dekoracyjnych wazonach dodawały im uroku. Ponad cały ten romantyzm i dekadencję - ona, nasz diament, nasza muza, lśniąca najjaśniej - swą pewnością siebie, dobrocią, prezencją. Tina Kunakey". Historia ta jest przytoczona nieprzypadkowo: to właśnie tu powstała kampania nowości The Odder Side, których twarzą została wspomniana francuska modelka, w której kilka lat temu zakochał się aktor Vincent Cassel. A dziś kradnie także i nasze serca.

Kolekcja na jesień-zimę 2020 powstała z myślą właśnie o Tinie Kunakey, jak podkreślają same projektantki, chociaż w momencie jej tworzenia nie sądziły, że uda im się ją zaangażować do projektu i spędzić wspólnie chociaż jeden dzień. Stało się inaczej: inspiracja The Odder Side się urzeczywistniła i to właśnie ją możemy zobaczyć na zachwycających zdjęciach z kampanii, które wykonał duet Morgane Lay & Jonny Cochrane. "Ten magiczny dzień wiódł nas przez eklektyczne wnętrza pałacu, tajemnicze ogrody, aż do legendarnego spotu surferów. I bez względu na scenerię, patrząc na kolekcję, którą stworzyłyśmy, wiemy, że stworzyłyśmy coś pięknego" opowiadają Brygida Handzelewicz-Wacławek  i Justyna Przygońska. 

Na to piękno w prostej, beztroskiej i nonszalanckiej postaci składają się w nowym sezonie między innymi topy opadające na jedno ramię wykonane z cupro, oversize’owe koszule z odkrytymi plecami czy sukienki z głębokim dekoltem.

Do tego swetry - w tym czarno-biały i biało-miodowy w print zebry oraz ażurowe modele z guzikami z recyklingu i wełniane kardigany. Pierwszy raz w kolekcji marki pojawia się czerwień: zdobi sukienkę maxi z głębokim dekoltem na plecach, która jest jednym z najważniejszych modeli wśród jesiennych nowości The Odder Side. Trzeba też zwrócić uwagę na materiały, takie jak egipska bawełna, wełna merino czy włoskie jedwabie oznaczone certyfikatami International Alpaca Assosiation, GOTS, LENZING oraz OEKO - TEX. "Stawiamy nacisk na to, by świadomie podchodzić do planowania kolekcji i materiałów w niej wykorzystanych" podkreślają dziewczyny z The Odder Side. 

Ubrania w podobnym stylu znajdziecie w sklepie ELLE:

Nowa kolekcja The Odder Side

Model: Tina Kunakey / IMG NY

Photography: Morgane Lay & Jonny Cochrane

Make Up & Hair: Harold James

Assistant: Pierre Arnaud Lesire

Producer: Zofia Urszula Komasa