Nowości Reserved: kolekcja wiosna 2020

W damskiej części kolekcji Reserved nie brakuje lekkości: czerń bluzki złagodzona jest nadmuchanymi rękawami i transparentnością, płaszcz o oversize'owym kształcie maluje się w odcieniu baby blue. Mimo to sylwetki są wyraziste, ale nigdy w dosłowny sposób. Diabeł tkwi w szczegółach - wysokim stanie, zaznaczonej talii, wysokich obcasach, subtelnych wycięciach połączonych z długimi spódnicami czy zabudowanymi dekoltami. Kroplą romantyzmu są tutaj kwiatowe wzory szyfonowych sukienek i chust, a nonszalancji dodają zaserwowane stylizacje, które prowokują do noszenia ubrań na swój sposób (tak jak kardigan założony zamiast bluzki na nagie ciało). 

Polska marka prezentuje też nowoczesną męskość, która nie wstydzi się wrażliwości na modę i traktuje ją nieraz na równi ze sztuką czy architekturą. Stąd w kolekcji na wiosnę 2020 smukłe sylwetki w stylu new romantic, luźne fasony jak z lat 90., a nawet srebrna pikowana kurtka - znak nowego milenium czy modne dodatki, takie jak lakierowany plecak. Te skrajności łączy ze sobą bezkompromisowość i zabawa modą, którą uwielbia młode pokolenie, nieznające słowa "przesada". 

Najmocniejsze punkty kolekcji? Sprany dżins, zapinane pod szyję koszule z wiktoriańskim kołnierzem, plisowane kardigany w kolorze kawy z mlekiem, czerwone nerki z lakierowanej (sztucznej skóry, kwieciste bluzki z półprzezroczystymi bufiastymi rękawami oraz komplety w pepitkę niczym z filmu "Clueless".

 

Do współpracy przy lookbooku Reserved zaprosiło londyński duet Frankiewicz – Rożniata oraz gwiazdy światowych wybiegów, które wyróżniają się swoją charyzmą: Adesuwa Aighewi, Saskia de Brauw, Sara Grace Wallerstedt i Rockwell Hardwood.

Solo, ale też zebrani przed obiektywem niczym paczka przyjaciół, są świetnymi reprezentantami różnych pokoleń, typów urody i kultur, dla których punktem wspólnym jest celebracja indywidualizmu i czerpanie energii z nietuzinkowości. Takie są też ubrania z nowej kolekcji Reserved: nie tylko zwiastują wiosnę, ale też powstały z myślą o prawdziwym życiu (stąd między innymi proste i praktyczne stylizacje). Projektanci marki, zamiast bawić się w efekciarstwo, zbędne ozdobniki i dodatkowe warstwy, skupiają się na kolorze i dopracowanych fasonach. Wiedzą, że mniej zawsze znaczy więcej, do tego obok wygody i funkcjonalności, propagują ideę ekologicznych rozwiązań i modowej świadomości. 

Ubrania z nowej kolekcji polskiej marki dostępne są od dziś w sklepach stacjonarnych i online. 

GIRLS

Photographer Frankiewicz + Rozniata

Director/DOP Bart Pogoda @Warsaw Creatives

Fashion Stylist Ewelina Gralak

Make up Artist Dariia Day @D’Vision

Hair Stylist Karim Belghiran @Art List Paris

Movement Director Aga Konopka @Move-Picture

Set Design Ania Witko

Talents Adesuwa Aighewi @The Society Management, Saskia de Brauw @Viva, Sara Grace Wallerstedt @The Society Management

Production Warsaw Creatives

 

BOY

Photographer Frankiewicz + Rozniata

Director/DOP Szymon Dudka @Hart & Viewfinder

Fashion Stylist Ewelina Gralak

Make up Artist Dariia Day @D’Vision

Hair Stylist Karim Belghiran @Art List Paris

Set Design Ania Witko

Talent Rockwell Hardwood @IMG

Production Warsaw Creatives