„Retro w Polsce”

Członkowie grupy Retro w Polsce wspominają minione epoki, wspólnie odtwarzając ich kulturę, estetykę oraz obyczajowość. Poznaj ludzi zakochanych w świecie vintage!

Opublikowany przez Facebook app Czwartek, 12 marca 2020

Nowa limitowana kampania Mango stworzona z amerykańską artystką [jesień 2019]

Leandra Medine x Mango to miks elegancji i wygody, klasyki i ekscentryczności. Skupiono się przede wszystkich na przewrotnych elementach, które w dużym stopniu determinują styl Leandry Medine. W kolekcji nie brakuje więc oryginalnych detali, takich jak pióra, cekiny czy kolorowe hafty oraz przewrotnych kombinacji tkanin, tekstur i wzorów.

„Wyobraź sobie Sylwestra w narciarskiej miejscowości w Europie, zmieszanego z amerykańskim kampusem uniwersyteckim z lat 60. i dodaj to tego kilka haftowanych wzorów kwiatowych” - tak swoją inspirację do stworzenia kolekcji opisuje Leandra Medine. 

W kampanii możemy zauważyć więc swetry w kolorowe pasy, sukienki z haftowanymi dekoltami czy klasyczny trencz z ozdobnymi guzikami. Mango nie zapomina także o dbałości o środowisko. Dlatego poza detalami, warto zwrócić uwagę na materiały, jakie znajdziemy w linii Leandra Medine x Mango. Szczególnie wyróżniają się w niej tkaniny takie, jak bawełna, wełna i poliester, które nadają się do recyklingu.

Leandra Medine x Mango jest amerykańską pisarką i autorką bloga Man Repeller, na którym publikuje artykuły o modzie i stylu życia. W 2012 znalazła się na liście „Top 30 Under 30” magazynu Forbes, jako jedna z najbardziej wpływowych influencerek roku. W tym samym roku jej blog został doceniony przez magazyn Time’s i został wymieniony w rankingu „25 najlepszych blogów 2012”. Fani bloga Medine poza jej umiejętnościami literackimi docenili także charakterystyczny styl i wyjątkową osobowość autorki.

W modzie jesteśmy razem. Nowa kolekcja Mango pozostaje w duchu wspólnoty i dbałości o środowisko>>

Limitowana kolekcja Leandra Medine x Mango będzie dostępna od 30 października w sprzedaży online na wszystkich rynkach oraz w sklepach stacjonarnych w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i USA.