Nowa kolekcja Magdy Butrym

Magda Butrym w kolekcji na kolekcję coraz bardziej zachwyca. Zdekonstruowana kryza, która przyjęła formę bluzki, biały garnitur, oddający hołd idei power dressingu (szerokie ramiona i wysoki stan sprawiają, że nie potrzeba mu już właściwie nic), marszczenia, wgniecenia i falbany. Butrym ekscentrycznym sylwetkom dodaje nadruki, kojarzące się z beztroską: drobne kropki i kwiaty, a inne maluje na niewinną biel. Resztę kolekcji pokazuje w czerni pod postacią długiego skórzanego płaszcza czy drapowanej - na każdym centymetrze materiału - sukienki oraz uzupełnia kozakami w wężowy print i szpilkami, które przypominają konstrukcję ze sznurków i skrawków koronki. 

Projektantka puszcza tym samym oko w stronę lat 90., bawi się tutaj kontrastami i czerpie z męskiej garderoby, serwując ją w kobiecym wydaniu.

Nie tym jednak, z którym kojarzy nam się wyświechtany frazes "męski styl kobiecym okiem". Butrym pokazuje stanowczość, upór i kobiecą siłę, a nie dezawuuje za pomocą pudrowego różu i słodkich uśmiechów. 

Gwiazdą nowego lookbooka Magdy Butrym została top modelka Othilia Simon, którą sfotografowała Jen Carey. Sesję wyprodukowało Warsaw Creatives pod okiem Creative Director Soni Adamczyk.

Kendall Jenner w modnym płaszczu od polskiej projektantki. Wiemy gdzie go kupić i ile kosztuje >>