W tym tygodniu w showroomie GUESS odbyła się prezentacja premierowej kolekcji na sezon jesień-zima 2014/2015 marki GUESS Jeans oraz linii premium - Marciano Guess.

Muzyka, światła neonów i uroki Południa – kultowa stolica Tennessee, Nashville, była inspiracją podczas tworzenia kolekcji Guess Jeans na nadchodzący sezon. W kolekcji wyodrębniono trzy odróżniające się linie: Nashville, The Show i On the Road. Pierwsza z nich to połączenie country i rock & rolla. Na wieczorne wyjścia idealne będą zmysłowe ubrania The Show, a dla fanów klasycznego denimu - On the Road.

W kolekcji dla kobiet, Marciano Guess również wyróżniono trzy linie: Modern 70s, Transition (okres przejściowy) i 80s Punk Rock. "Współczesne lata 70." to hołd dla czasów Studia 54 i jego sławnych bywalców, np. Bianki Jagger. Szerokie klapy, głębokie dekolty, ołówkowe spódnice, a w wszystko w kolorze makadamii, pudrowego różu, bieli, lila i beżu z wykończeniami o barwie różowego złota. Czerń i metalowe detale to znak rozpoznawczy dla Transition. W ostatniej propozycji głównym motywem są koronki, laminowane skóry, a także łańcuchy kontrastujące z różanymi wzorami. 

Na prezentacji pojawiło się wielu dziennikarzy modowych i stylistów. Nie zabrakło oczywiście gwiazd – pojawili się m.in.: Anna Czartoryska-Niemczycka (ambasadorka marki Marciano Guess), Agata Młynarska, Magdalena Modra, Dorota Williams, Malwina Wędzikowska, Jolanta Borowiec, Mikołaj Komar, Marcin Cejrowski i Grzegorz Bloch.

Nowa kolekcja GUESS i Marciano Guess jesień-zima 2014: press day >>