"Pewnego wieczoru, podczas którego przygotowywałam obiad, mój syn pracował nad rysunkiem. Podeszłam do niego aby mu pomóc, ale rękaw mojego swetra został przypadkowo poplamiony jego farbą temperową. Kiedy próbowałam usunąć plamę, mój umysł wychwycił coś abstrakcyjnego, szkic, który stworzył nowy rodzaj harmonii. Wtedy zdałam sobie sprawę, że w moich kolekcjach powinien się również znaleźć jakiś ciekawy element. Tak oto narodził się kaszmir z nadrukiem" opowiada projektantka Giulia Sartini i zdradza, że narodziny kaszmiru z nadrukiem Falconeri, który uosabia artystyczny wydźwięk marki, można przypisać przypadkowi - po prostu chwili z codziennego życia.

To właśnie wspomniany zdobiony kaszmir jest znakiem rozpoznawczym nowej kolekcji Falconeri na jesień-zimę 2020/2021, który łączy w sobie ponadczasową elegancję i włoski kunszt. Ta "nowa wizja kaszmiru" ma sprawić, że to wyjątkowe włókno będzie jeszcze bardziej szczególne i barwne. Poza abstrakcyjnym wzorem na swetrach i kardiganach można znaleźć też kwiatowe nadruki i inne motywy zaczerpnięte z otaczającego nas świata (momentami przypominające wspaniałe gobeliny). 

Włoska marka Falconeri otwiera swój pierwszy butik w Polsce. Kupicie tam najpiękniejsze dzianiny z kaszmiru, które nigdy się nie zestarzeją>>

Całość jesiennej kolekcji Falconeri wykracza zresztą daleko poza chwilowe trendy i uosabia ponadczasowy styl. Niesamowite nadruki znalazły się także na innych elementach garderoby i materiałach - wśród są nich sukienki (także koszulowe) oraz jedwabne bluzki. Nowa kapsułowa kolekcja włoskiej marki jest też wyjątkowa z jeszcze jednego powodu: definiują ją niejednorodne serie odzieży, co oznacza, że każda z nich jest indywidualna i ma sój własny wygląd. Jak podkreślają jej założyciele, ten kalejdoskop motywów graficznych potrafi tworzyć różne światy i jest ścieżką do odkrycia prawdziwej wartości kaszmiru oraz innych naturalnych włókien.

"Ci którzy wybierają Falconeri, wybierają nie tylko ubranie, ale i cały świat, który go odzwierciedla. Począwszy od zbioru włókien w Mongolii, a kończywszy na dostawie odzieży do naszych butików. Każdy etap tego łańcucha jest kontrolowany i skupiony na dbałości o detale oraz szacunek dla każdego zaangażowanego w cały proces produkcyjny: od ludzi po środowisko" czytamy w informacji prasowej marki. 

Produkty są dostępne w stacjonarnym butiku Falconeri w Galerii Mokotów w Warszawie.