Gia Coppola, Wang Ziqian, Amanda Charchian, Grace Bukunmi, Lottermann & Fuentes, Wai Lin Tse, Laura Kampman i Ewa-Marie Rundquist - oto utalentowane kobiety, wyróżnione w nowej kampanii & Other Stories, przygotowanej specjalnie z okazji zbliżającego się 8 marca. Międzynarodowy Dzień Kobiet to dobry moment, by porozmawiać o wyrażaniu siebie i podzielić się własnymi historiami, dlatego szwedzka marka zaprosiła fotografki do stanięcia przed własnymi obiektywami. "W tym roku chcieliśmy uczynić Międzynarodowy Dzień Kobiet prawdziwym świętem autoekspresji. Zaproponowaliśmy współpracę naszym ulubionym fotografkom: poprosiliśmy, aby opowiedziały swoje historię za pomocą autoportretów. Mamy nadzieję, że ich prace zainspirują nasze klientki do refleksji nad obrazem samych siebie oraz zachęcą do odkrycia tej pradawnej gałęzi sztuki na nowo" przyznaje Anna Nyrén, szefowa kolekcji specjalnych & Other Stories.

Najpiękniejsze torebki, buty i dodatki z Tygodnia Mody w Paryżu, które uwielbiają nie tylko francuskie it-girls [Street fashion: PFW jesień-zima 2020/2021]>>

"Pozując do autoportretu w jakiś sposób czuję, że jestem z sobą pogodzona i mam do siebie cierpliwość. Dopiero tak mogę być całkowicie prawdziwa" opowiada Grace Bukunmi, fotografka i stylistka z Los Angeles, a Nada Lottermann i Vanessa Fuentes z Frankfurtu dodają: "Swój autoportret zrobiłyśmy w Astro Burgerze, naszej ulubionej knajpce w Los Angeles Jest w tym lokalu coś niesamowitego, co przyciąga pewien typ klientów. Chciałyśmy do nich dołączyć, zapozowałyśmy incognito – w perukach". "Naturalnym było dla mnie zrobienie autoportretu w krajobrazie Montserrat, skąd pochodziła moja matka. Kochała te góry – powrót w to miejsce był dla mnie piękną podróżą do wspomnień z dzieciństwa. Zabrałam z sobą moją towarzyszkę wędrówek – suczkę Leię" opowiada o swoim zdjęciu pochodząca z Barlecony Wai Lin Tse

Tak oryginalnej kampanii nie było dawno: naturalne autoportrety, selfies w lustrze, zdjęcia cieni czy zrobione samowyzwalaczem. Chociaż zadanie postawione przed każdą fotografką było takie same, po efektach widać, że autokreacja z automatu niesie za sobą osobiste historie. 

Marka zachęca też kobiety na całym świecie do dzielenia się własnymi zdjęciami i opowieściami - na Instagramie za pomocą hasztagu #herimageherstory można przyłączyć się do tej żywej wystawy. Co ciekawe, [race fotografek zamówić również jako plakaty (są dostępne w specjalnej limitowanej edycji). Zyski z ich sprzedaży, a także 1 euro za każdy autoportret udostępniony w marcu na Instagramie z hasztagiem #herimageherstory, przekazane zostaną organizacji CARE, która walczy z ubóstwem obejmując kobiety i dziewczęta szczególną troską. 

H&M zaprosiło do międzynarodowej współpracy polską ilustratorkę. Grafiki Karoliny Kijak zdobią ubrania nowej wiosennej kolekcji szwedzkiej marki>>

Wszystkie historie (a właściwie herstorie) znajdziecie poniżej, a zdjęcia zobaczycie przedpremierowo tylko na ELLE.pl. Zajrzyjcie po nie do naszej galerii.

Ta marynarka to bestseller jednej z popularnych sieciówek. Oto wszystko, co musicie o niej wiedzieć zanim znów w całości się wyprzeda>>

Gia Coppola

„Lubię spontaniczność życia i jego ulotne momenty, swobodne i niepozowane. To wtedy dzieje się magia”.

Gia Coppola jest fotografką i filmowczynią z Los Angeles. Jej kolejny film pt. „Mainstream” będzie miał premierę w tym roku. Obserwuj jej profil @mastergia

Grace Bukunmi

„Pozując do autoportretu w jakiś sposób czuję, że jestem z sobą pogodzona i mam do siebie cierpliwość. Dopiero tak mogę być całkowicie prawdziwa”.

Grace Bukunmi jest fotografką i stylistką z Los Angeles. Obserwuj jej profil @bukunmigrace

Amanda Charchian

„Praca z naturą wprowadza w sztukę element nieustannych zmian. To autoportret wykonany w chwili, która nigdy się nie powtórzy”.

Amanda Charchian jest fotografką z Los Angeles. Obserwuj jej profil @amanda_charchian

Lottermann & Fuentes

„Swój autoportret zrobiłyśmy w Astro Burgerze, naszej ulubionej knajpce w Los Angeles Jest w tym lokalu coś niesamowitego, co przyciąga pewien typ klientów. Chciałyśmy do nich dołączyć, zapozowałyśmy incognito – w perukach”.

Nada Lottermann i Vanessa Fuentes są fotografkami z Frankfurtu. Obserwuj ich profil @lottermannfuentes

Wai Lin Tse

„Naturalnym było dla mnie zrobienie autoportretu w krajobrazie Montserrat, skąd pochodziła moja matka. Kochała te góry – powrót w to miejsce był dla mnie piękną podróżą do wspomnień z dzieciństwa. Zabrałam z sobą moją towarzyszkę wędrówek – suczkę Leię”.

Wai Lin Tse jest fotografką z Barcelony. Obserwuj jej profil @wailintse

Laura Kampman

„Moje autoportrety przedstawiają relację, w której jestem sama ze sobą. Są jak pamiętnik, dzięki któremu rozumiem siebie, gdzie mogę wyrazić swoje uczucia”.

Laura Kampman jest fotografką z Niderlandów. Obserwuj jej profil @laurakampman

Ewa-Marie Runquist

„W swoich zdjęciach lubię używać dymu, który dodaje im nowego wymiaru i wprowadza fotografię w szarą strefę między jawą a snem. Autoportret wykonałam w moim ogrodzie, który też jest dla mnie takim miejscem”.

Ewa-Marie Rundquist jest fotografką ze Sztokholmu. Obserwuj jej profil @ewamarierundquist

Wang Ziqian

„Wierzę, że istnieje wewnętrzna, pierwotna siła, z którą rodzi się każdy z nas. Właśnie ją staram się uchwycić w moich pracach. Lubię zdjęcia, które są czyste i proste - mam nadzieję, że dzięki temu pokazują właśnie tę energię”.

Wang Ziqian jest fotografką z Szanghaju. Obserwuj jej profil @z.qiann

A jak wyglądałyby Wasze zdjęcia i historie? Zostawiamy Was z tą refleksją i zachęcamy do przyłączenia się do wzruszającej akcji #herimageherstory.