Nów księżyca w Raku 2023

Nów księżyca w Raku będzie niesamowitym punktem zwrotnym. Rozpocznie się już 17 lipca 2023 o godzinie 20:33. Tego dnia wydarzy się coś niezwykłego, czego nie doświadczamy na co dzień. Węzły Księżycowe przejdą na oś Baran-Waga, odblokowując nowy 18-miesięczny cykl karmy. Motywy, z jakimi zmierzymy się w lipcu, zaprowadzą w naszym życiu najwięcej zmian. Zwróć uwagę na znaki od Wszechświata, które pojawią się przed tobą w tej fazie. 

Nowie są regenerującym i pełnym nadziei początkiem cyklu księżycowego. To wtedy Luna chowa się za kotarą nocy niczym nasiono zasiane pod ciemną glebą. Energia nowiu ma ogromny potencjał, który powoduje nasz wewnętrzny rozkwit. Tak, jakbyśmy to my sami byli posianym ziarnem wzrastającym z każdą kolejną fazą.

Księżyc jest domem Raka

Rak jest głęboko związany z domem i emocjonalnym światem wewnętrznym. Kocha rodzinę, wygodę oraz tworzenie poczucia bezpieczeństwa. Znalezienie spokoju w tym nowiu będzie łatwe. Księżyc to dom Raka, w którym ten znak osiąga najwyższe poczucie komfortu. Otoczy nas kobieca, matczyna wibracja. Zechcemy lepiej o siebie zadbać. Sami dla siebie staniemy się rodzicem, by zaspokoić swoje dziecięce potrzeby.

Svetlana Larshina/Getty Images

Zodiakalny Rak to symbol matki, dziecka, domu rodzinnego oraz miejsca zamieszkania. Połączony z nowiem, wskazuje, w jakich sferach życia brakuje nam poczucia bezpieczeństwa. Uaktywnia wspomnienia i przywołuje karmiczne lekcje. Demaskuje destrukcyjne wzorce, od których powinniśmy natychmiast się uwolnić. Podczas nowiu w Raku warto poprosić Księżyc o wsparcie w rozwiązywaniu problemów w relacjach. Kierujmy się czułością, domagajmy się wzmocnienia i podejmujmy działania korygujące. Przestańmy być ofiarą. Przejmijmy odpowiedzialność za uczucia nagromadzone w środku. Wyznaczmy granice lub dokonajmy poważnego wyboru. Zamiast skupiać się na tym, co poszło nie tak, skoncentrujmy się na wszystkim, co nadal działa. Otwórzmy się na zmianę. Wzmocnijmy sposób, w jaki należymy do siebie i innych. Kryzys może leczyć, dlatego warto cierpliwie poczekać na cud. 

Kwestie związane z matką lub macierzyństwem w tym nowiu zostaną podkreślone. To, co przynosi dyskomfort, teraz powinno zostać uleczone.

Czy czujemy się stabilni i bezpieczni w swoim ciele? Czy jesteśmy w stanie przywrócić swoje wnętrze do stanu równowagi? Energia Raka zatroszczy się o nas w sposób, za którym od dawna tęsknimy. 

Lipcowy nów i retrogradacja Wenus

Tuż po nowiu Wenus, bogini miłości, piękna i pieniędzy, rozpocznie swoją retrogradację. To zjawisko będzie sporym wyzwaniem. Wkroczymy w okres "uzdrawiania serca". Staniemy się wrażliwsi w relacjach. Ten nów prosi nas, abyśmy byli dla siebie delikatni, otoczyli się opieką i zaspokoili własne potrzeby, o których wiemy tylko my.

Co warto zrobić w nowiu w Raku? To czas sprzyjający łączeniu się ze swoją rodziną i gronem przyjaciół. W jego trakcie warto zorganizować spotkanie na cześć naszych najważniejsze więzi. Pora posprzątać swój dom, by zapewnić harmonijną przestrzeń dla umysłu. Warto oddać się gotowaniu posiłków, które wywołają uśmiech na niejednej twarzy. Świętujmy lato, zabawę i miłość w gronie ludzi dających nam szczęście.