Nów Księżyca w Koziorożcu ma za zadanie wybudzić Cię z ubiegłorocznego snu. Faza początków nastąpi w magiczną datę 11 stycznia. Czas otrząsnąć się z przeszłości i przyjąć świeżą energię 2024 roku. Otwiera się przed Tobą zupełnie nowy rozdział. W nowiu Koziorożca odkryjesz, „jak” wspiąć się na górę, a nie „kiedy” dotrzesz na szczyt. Zagłębisz się w najdrobniejsze szczegóły dotyczące Twojej duchowej wędrówki. 

Nów Księżyca w Koziorożcu w dzień magicznej Jedenastki otworzy portal służący manifestacjom. 

Nów Księżyca w Koziorożcu: samopoczucie, emocje

Jak styczniowy nów wpłynie na emocje? Poznaj cechy znaku Koziorożca, aby zrozumieć kierującą nim energię. Jego nazwa oznacza mityczną kozę morską - stworzenie, które do połowy jest kozłem wspinającym się po klifach, lecz zamiast tylnych kopyt ma rybią płetwę. Dzięki temu może żyć zarówno na lądzie, jak i głęboko pod wodą. Koziorożec w astrologii reprezentuje osobę niezłomną, połączoną z boskością, ale jednocześnie płynącą z nurtem życia. Kogoś, kto próbuje osiągnąć równowagę pomiędzy światem ziemskiem a niebem. 

Plutoniczna transformacja

W nowiu Koziorożca poczujesz wpływy Plutona. Planeta transformacji przypomni Ci, że nie masz pełnej kontroli nad swoim życiem. Ostatnie słowo zawsze należy do Losu. Zjawisko sprzyja ustalaniu intencji związanych z tym, kim chcesz stać się w przyszłości. Pod warunkiem, że zgodzisz się na podróż w nieznane. Tylko pełna ufność wobec planów Wszechświata pomoże Ci osiągnąć wymarzony cel. Niespodziewane zwroty akcji piszą najciekawsze scenariusze.

Pierwszy nów roku 2024 - co zrobić?

Nów Księżyca w astrologii jest symbolem początków i odrodzenia. W jego trakcie warto wcielić w życie nowe pomysły, zadbać o zdrowie lub spróbować pozbyć się swoich wewnętrznych blokad. Ten moment sprzyja zakończeniu toksycznej relacji z drugą osobą lub wyniszczającym nałogiem. Intencje składane w nów przynoszą efekty w ciągu sześciu miesięcy. Co warto zrobić podczas nowiu w Koziorożcu? Oto lista siedmiu pomocnych rytuałów.

  1. Oczyszczanie: oczyść przestrzeń w domu, by przywołać do wnętrza dobrą energię sprzyjającą manifestacji. Nów to czas porządków i palenia kadzideł, które przywracają harmonię w czterech ścianach. Osmóż swoją świątynię dymem z szałwii, palo santo, paczuli, rozmarynu lub cedru. 
  2. Uzdrawianie: usiądź wygodnie i pomedytuj. Niech twój moment uważności w ciszy potrwa przynajmniej 10-15 minut. Postaraj się na chwilę zapomnieć o problemach, by przywrócić pożądaną harmonię w umyśle.
  3. Manifestowanie: Zastanów się nad intencjami, które chcesz złożyć do nowiu Księżyca. Spisz je na kartce i schowaj w dzienniku, żebyś mogła do nich wrócić za kilka miesięcy. Powtarzaj je w swojej głowie lub na głos, aby wzmocnić siłę swoich manifestacji. 
  4. Wzrastanie: Stwórz moodboard obrazków, cytatów i rzeczy, które wiążą się z twoimi największymi marzeniami. Spoglądanie na niego pomoże ci trwać w twoich postanowieniach. 
  5. Dziękowanie: Podziękuj sobie za to, gdzie jesteś teraz. Zamknij swoje rytuały modlitwą pełną wdzięczności wobec tego, co masz. 
  6. Odpoczywanie: Nie podejmuj żadnych działań na rzecz swoich intencji, dopóki faza nowiu nie dobiegnie końca. Zacznij dopiero gdy Księżyc znów pojawi się na niebie, ok. 2-3 dni po tym zjawisku. 

Czego lepiej nie robić w nów Księżyca? >>

Przygotuj swój dziennik manifestacji i uporządkuj swoje cele. Wszystko jest możliwe, a 2024 rok wreszcie utwierdzi Cię w tym przekonaniu.  Posiej nowe nasiona stworzenia. Ustal swoje intencje, wypowiedz je na głos, poczuj je, uwierz w nie i wykonaj krok ku lepszej przyszłości.