"KISSPRINT to świeże spojrzenie na grafikę. To wspólna praca studentów, absolwentów, doktorantów i pedagogów Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Młodych artystów wkraczających w świat sztuki i doświadczonych twórców z bogatym dorobkiem. Każdy z nas opowiada o czym innym, jednak łączy nas wielka pasja do grafiki. Cieszymy się tworzeniem i chcemy dzielić się naszymi światami z innymi. Kreujemy niezwykłe sytuacje, komentujemy rzeczywistość i przekazujemy to, co czujemy. Kissprint to energia i świeżość, to szukanie nowych środków wyrazu i przesuwanie granic grafiki artystycznej. Otwieramy się na nowe możliwości, nowe media, nowe sytuacje. Przekraczamy mury uczelni i galerii - szukamy innych, ciekawych miejsc i wchodzimy z nimi w dialog, by pokazać w nieoczywisty sposób, jak wielką siłę ma grafika." - czytamy w informacji prasowej.

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Artystycznej KISSPRINT tym razem chce nas zarazić miłością do grafiki. W Warszawie w weekend (20-22 maja 2016 r.) będzie można obejrzeć twórczość aż 34 młodych artystów z warszawskiej ASP. Event zaczyna się o 18:00 w piątek i będzie trwał przez trzy dni równolegle w trzech różnych miejscach.

O godzinie 18:00 w A.D.A. (ul. Puławska 37) odbędzie się wernisaż wystawy takich artstów jak: Marianna Atłas, Katarzyna Betlińska, Katarzyna Józefowicz , Adam Kozicki , Sławomir Krzyżak, Marta Lachowska, Paulina Preneta, Aleksandra Supińska, Aleksandra Wiechowska, Dominika Wyzner, Magdalena Zawadzka i Kamil Zaleski.
Wystawa będzie czynna do godziny 22:00).

O godzinie 19:30 w GALERII WOLNO (przy ul. Skorupki 6a) swoją twórczość pokażą : Agnieszka Gietko, Karol Jaworowski, Pavel Kastusik, Agnieszka Kosiec, Agnieszka Kożuchowska, Anna Marczak, Karolina Pustelnik, Anna Rubinkiewicz, Anna Stefańska, Magdalena Troniewska i Urszula Zabłocka. Wystawa czynna będzie czynna w piątek w godzinach: 19.30-22.00, sobotę od 17.00 do 21.00 oraz w niedzielę od 13.00 do 17.00.

O godzinie 21:00 PLAŻOWA (ul. Wybrzeże Szczecińskie 1) zamieni się w galerię plenerową, a swoje prace pokażą w niej: Marta Banaszak, Karolina Ciepielewska, Witold Dąbrowski, Olga Jakubowska, Zuzanna Jankowska, Izabela Lewkowicz, Piotr Łapiński, Joanna Saloni, Olga Szewczuk, Piotr Trusik oraz Jakub Wróblewski. Wystawa będzie czynna w sobotę i niedzielę przez cały dzień i noc.

Zapraszamy!

Noc grafiki w Warszawie 2016 - GALERIA>>