Dla niektórych dziwne, dla innych oryginalne i nieszablonowe. Jeśli swojemu synkowi chcesz nadać nietypowe imię, które nosi niewiele osób, mamy dla ciebie inspirujące zestawienie. 

Nietypowe imiona dla chłopców – nowoczesne

Nowoczesne imiona dla chłopców nie są już tak popularne, jak jeszcze kilka lat temu. Daje to szerokie możliwości w kwestii wyboru pięknego imienia dla swojej pociechy.

Alan - to mężczyzna żywiołowy, któremu nigdy nie brak energii. Bywa arogancki, gardzi pochlebstwami, nie toleruje kłamstwa. Świetnie odnajduje się w roli lidera - Alan jest urodzonym przywódcą. 

Fabian - to oaza spokoju i zrównoważonych poglądów. Z tego względu może wydawać się nieco flegmatyczny, ale to tylko pozory, bo gdy trzeba działać, Fabian nie waha się ani chwili. To marzyciel o bujnej wyobraźni, który kocha naturę.

Natan -  jest ekscentrykiem o niebanalnej osobowości. Natan nie spieszy się do założenia rodziny, bardziej odpowiada mu stan kawalerski. Na co dzień jest perfekcjonistą, stąd bierze się jego skłonność do krytykowania wszystkich dookoła, choć sam nie może pochwalić się wybitnymi umiejętnościami w żadnej dziedzinie. 

Oliwier - nie brak mu inteligencji, jest sumienny i pracowity, a do tego ponadprzeciętnie ambitny. Cechuje go ogromny urok osobisty. Jako dziecko zwraca uwagę wszystkich dookoła, w dorosłym życiu jest natomiast zdobywcą kobiecych serc.

Oskar - jest wyjątkowo zrównoważony i nigdy nie podejmuje zbędnego ryzyka. Nie znaczy to jednak, że Oskarowi brakuje odwagi, przeciwnie. Po prostu, zdrowy rozsądek bierze u niego górę nad brawurą. Nie lubi zmian, bardziej odpowiada mu stateczne życie.

Rzadkie imiona dla chłopców – stare

Stare imiona dla chłopców wracają do łask. Obecnie rodzi się coraz więcej Zygmuntów, Zbigniewów i Franciszków. Na szczęście nie oznacza to, że w repertuarze staropolskich imion męskich nie zostały już żadne nietypowe propozycje. 

Dobromił - jest mężczyzną obdarzonym wielkim sercem. Z natury jest łagodny, a przy tym nieco naiwny. Pewnie dlatego często pada ofiarą ludzi o nieuczciwych intencjach. To romantyk, który najlepiej czuje się na łonie natury. 

Drogosław - nie brak mu pewności siebie. Zawzięcie broni swoich poglądów. Szanuje tradycję i uważa, że życie powinno opierać się o ściśle ustalone zasady. Jest odporny na stres, więc odnajduje się nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Jaromir - jest mężczyzną, który wymaga od siebie dużo. Jaromir zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę, ale dzięki uporowi osiąga wyznaczony cel. Emanuje pozytywną energią, która działa nie tylko na niego, ale także na ludzi go otaczających. 

Wojsław - charakteryzuje go zaradność i samodzielność. Wojsław zawsze wykazuje inicjatywę, a każdy jego pomysł doczekuje się realizacji. Przy tym wszystkim nie boi się ryzyka.

Ziemowit - uchodzi za szorstkiego i niezbyt towarzyskiego, ale opinia na jego temat zmienia się po bliższym poznaniu. Ponad wszystko ceni sobie rodzinę, za którą bez wahania wskoczy w ogień. W domu przyjmuje rolę przywódcy stada, sprawującego kontrolę nad wszystkim.

Oryginalne imiona męskie – święte

Dla rodziców inspiracją mogą być też imiona katolickich świętych. Nie, nie mamy na myśli Piotra ani Pawła, a znacznie rzadziej spotykane propozycje.

Bernard - jest człowiekiem, którego cechuje ogromna wiara we własne możliwości. Zawsze dostrzega okazję i wykorzystuje ją w mistrzowskim stylu. Sukcesy przychodzą mu z łatwością.

Cyryl - to mężczyzna wytrwały. Cechuje go twardy charakter i wrodzony upór. Dzięki pracowitości, nigdy nie zawodzi oczekiwań.

Izydor - jego charakterystyczną cechą jest ponadprzeciętna inteligencja. Jest wytrwały, twardo stąpa po ziemi, dzięki czemu łatwo osiąga każdy cel.

Tymon - jest człowiekiem szczerym i wyjątkowo emocjonalnym. Zawsze mówi prawdę, nawet gdy ta jest gorzka i bolesna. 

Wawrzyniec - kocha świat i ludzi. Charakteryzuje go ponadprzeciętna inteligencja i szeroka wiedza. Potrafi zachować się w każdym towarzystwie.

Niespotykane imiona dla chłopców – obce

Moda na zagraniczne imiona dla chłopców trwa w najlepsze. Jeżeli nie chcesz dawać swojemu synkowi na imię Brian, w obawie o to, że wołając malca przyciągniesz uwagę wszystkich okolicznych dzieci, koniecznie zerknij na poniższą listę.

Arlo - to mężczyzna prawdomówny, który oczekuje, że ludzie odpłacą mu szczerością za szczerość. To niespokojny duch, który nie cierpi nudy i monotonii. Przez cały czas musi być w ruchu i nie stroni od zabawy.

Asher - jest mężczyzną taktownym i kulturalnym, który świetnie czuje się w towarzystwie. Często bywa przekorny, a na otaczający go świat patrzy subiektywnym okiem. 

Jasper - uwielbia być w centrum akcji. Jest pracowity i wytrwały. Rodzina jest dla niego najważniejsza, ale opieką otacza też bliskich przyjaciół. 

Milo - to mężczyzna konkretny i rzeczowy, który zamiast mówić, woli działać. Wydaje się być twardy i temperamentny, ale w głębi duszy to wrażliwy romantyk.

Silas - na każdy temat ma własne zdanie, którego uparcie broni, nawet kosztem zerwania więzi łączących go z daną osobą. Świetnie odnajduje się w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Cechują go szlachetne odruchy - Silas nigdy nie zostawi bliźniego w potrzebie.