Najwięksi optymiści i pesymiści w zodiaku:

Baran: energiczny optymista

(21 marca - 19 kwietnia)

Baranem rządzi Mars, planeta kojarzona z pasją, entuzjazmem oraz wielką aktywnością. Ten znak zodiaku zdecydowanie żyje na zwiększonych obrotach. Traktuje każdy dzień jak nową przygodę i szansę na przeżycie czegoś po raz pierwszy. Podąża za swoimi głębokimi instynktami, po drodze spełniając wszystkie pragnienia. Nie traci wiele na martwienie się o jutro. Napędza go ciekawość i wielki optymizm. Chętnie zaraża nim ludzi wokół siebie.

Bliźnięta: zmienny pesymista

(21 maja - 20 czerwca)

Bliźnięta są znane ze swojej podwójnej natury. Z jednej strony są duszami towarzystwa, które kochają poznawać nieznajomych oraz zdobywać nowe doświadczenia. Z drugiej zaś skłaniają się ku pesymizmowi i odizolowywaniu się od świata. Co gorsza, gdy Bliźnięta popadają w zły nastrój, nie potrafią zachować tego wyłącznie dla siebie. Mogą uczynić cudze życie koszmarem lub z dnia na dzień zakończyć swoje znajomości. Bywają nerwowe i spięte w tłumie. Ciężko przewidzieć ich następny krok. 

Lew: głośny optymista

(23 lipca - 22 sierpnia)

Ci, którzy urodzili się pod znakiem Lwa, są rządzeni przez wiecznie płonące Słońce. Wręcz promieniują jego jasnością. Jedyne, czego pragną od życia, to szczęście. Rozpoznasz je po tym, że noszą serce na dłoni. Chociaż większość ludzi myśli, że osoby spod tego znaku szukają uwagi i bywają przesadnie dramatyczne, Lwy po prostu są autentyczne, dlatego nie kryją swoich emocji. Inspirują innych niekończącą się energią oraz wiecznym uśmiechem nieznikającym z twarzy.

Rak: emocjonalny pesymista

(21 czerwca - 22 lipca)

Rakami rządzi zmienny Księżyc, który kieruje emocjami. Dzięki niemu są niezwykle czułe i romantyczni, ale też można z łatwością je zranić. Kiedy kraby tracą nad sobą kontrolę, zaczynają się wycofywać. Zagłębiają się w swoich negatywnych myślach, zawsze postrzegając siebie jako ofiarę. Potrafią być kłótliwe lub niezwykle kapryśne. Na szczęście da się przezwyciężyć ich pesymizm. Wystarczy być wobec nich kochanym i szczerym.