"Ostatnio coraz częściej zastanawiamy się, jak będzie wyglądała przyszłość – i ta najbliższa, i ta zupełnie odległa. Nadszedł więc czas, żeby zacząć ją wizualizować i liczyć na to, że nasze nadzieje z nią związane się spełnią" - napisałyśmy jakiś czas temu na Instagramie ELLE Polska, zapowiadając nasz nowy projekt. To nie pierwszy raz gdy wróżymy i przewidujemy. Jakiś czas temu na łamach ELLE.pl redaktor prowadząca serwisu na pytanie "Jak będzie wyglądał świat w 2030 roku?" odpowiedziała: 

 Zbroimy się na przyszłość - zapotrzebowanie na nowe technologie wyprze wkrótce tradycyjny konsumpcjonizm.

Zaprzyjaźnione z redakcją projektantki i modelki mówiły o zwróceniu się ku ekologicznym rozwiązaniom, powstrzymaniu katastrofy klimatycznej, digitalizacji... Dziś jesteśmy o wiele bogatsi w przeżycia i wiedzę, niż byliśmy w listopadzie zeszłego roku. Czy to zmieniło nasze nasze marzenia o przyszłości? 

Najważniejsze będzie myślenie, opowiedzenie się po jakiejś stronie.

Napisał jeden z naszych ekspertów. Jakiej kategorii dotyczy to stwierdzenie? Jak się okazało, prawie każdej. Bo tak jak w modzie, tak samo w miłości, sztuce i kulturze czekają nas rewolucje. I to takie, które powinny zajść już dawno.

Ostatnie miesiące sprawiły, że zaczęliśmy wracać do korzeni, doceniać drobnostki, kupować mniej i żyć lepiej. W tym samym czasie jednak, dotknął nas wciąż galopujący rozwój technologii, wdrażanie nowych rozwiązań (w prawie wszystkich dziedzinach życia), ale też samotność w sieci. Co powstanie z tego miksu? Telefon z przyszłości zadzwoni już niedługo. Czekajcie na nasz sygnał!