Zbliża się kolejna faza nowiu, będąca zwieńczeniem sezonu Raka. Wydarzy się już 20 lipca 2020 roku o godzinie 19:33. Niebieski nów Księżyca, bo tak nazywa się go w astrologii, zachodzi na niebie tylko co trzy lata. Jego wyjątkowość polega na tym, że to drugi z rzędu nów w tym samym znaku. Zazwyczaj Srebrny Glob każdego miesiąca przemierza przez kolejne stworzenie w zodiaku. Tym razem losowo zatrzymał się na krabie, zamiast ruszyć naprzód, prosto do Lwa. To oznacza, że ponownie doświadczymy nowiu w Raku, który dopiero co przyświecał nam w czerwcu. Jednak tym razem energia zjawiska zadziała na nas ze zdwojoną siłą.

Nów symbolizuje koniec i początek. To czas, w którym Księżyc zanika na niebie, żeby rozpocząć swój nowy cykl, trwający 28 dni.

Niebieski nów Księżyca - jak na nas wpłynie?

Niebieski nów Księżyca roztacza aurę sprzyjającą uwalnianiu emocji. Swoją nieoczekiwaną obecnością zaburza porządek kalendarza lunarnego. Jego działanie wzmocni wrażliwy Rak, który króluje w tym miesiącu. Specjalnością tego znaku są podróże w przeszłość i kierowanie uwagi do wewnątrz. Podwójna energia zodiakalnego kraba jeszcze bardziej wpłynie na proces oczyszczania, powodując w nas prawdziwą transformację. Moc tej fazy często wywołuje wydarzenia prowadzące do przełomu. To czas melancholii, zatrzymania się w miejscu i zamknięcia starego rozdziału. Możemy mieć poczucie, że nadchodzi coś nowego, ale stanie się to kosztem odcięcia od przeszłości. Zamiast radości poczujemy smutek lub lekkie rozczarowanie. Co się teraz wydarzy? W którą stronę pójdziemy? Czas zrozumieć, na czym polega ostateczność i zaakceptować zmiany. Odpuścić nieosiągalne cele, aby w pełni skorzystać z potencjału sytuacji, jaką za chwilę podaruje nam los. Wszechświat próbuje nas uszczęśliwić. Pomaga ludzkiej duszy spełnić swoją misję. Jeśli porzucimy swoje wewnętrzne ego i damy się na ślepo poprowadzić przeznaczeniu, dokonamy w swoim życiu pozytywnej rewolucji.

Każdego roku doświadczamy 12 faz nowiu. Rzadki Niebieski Księżyc jest "nadprogramowy", co czyni go nowiem trzynastym. 

Niebieski nów Księżyca - co teraz zrobić?

Nów w Raku sprzyja pogłębianiu więzi ze swoim domem. To idealny moment, by odnowić relację z dalekim krewnym lub załagodzić rodzinne konflikty. Warto uczcić ten weekend przy stole z bliskimi, poświęcić czas na gotowanie, posprzątać dom i oczyścić przestrzeń za pomocą kadzideł. Zodiakalny krab lubi spoglądać za siebie, zagłębiając się w swoją przeszłość. Otwórz stary album ze zdjęciami przodków lub zanurz się w książki o swoich korzeniach. Zainspiruj się dawnymi tradycjami z ziem twoich prababek. Rytuały, tradycje czy przepisy z regionu, z którego pochodzi twoja rodzina, wzmocnią twoją samoświadomość. Pamiętaj, że domem jest także natura. Królestwo fauny i flory na zewnątrz. Rak patronuje macierzyństwu oraz przybliża nas do Matki Ziemi. Uhonorujmy ją w trakcie nowiu, wybierając się na spacer, aby zebrać zioła, które w tym miesiącu mają szczególną moc. Poczuj poranną rosę pod stopami, wsłuchaj się w śpiew ptaków, rozkoszuj się ciepłem płynącym ze Słońca. Podziękuj Naturze za to, czym cię karmi i rozkoszuj się przyjemnym stanem uziemienia.

Uwolnij emocje. Wypłacz się. Wykrzycz na głos, co myślisz. To najlepszy moment na samoleczenie i wejście w nowy rozdział z zupełnie czystą kartą. 

Zioła, które zbiera się w lipcu >>